«

»

Slovensko má prvního výherce očkovací loterie

Foto: pexels

Slovensko zahájilo očkovací loterii na začátku srpna a první losování o hlavní výhru 100 000 eur se uskutečnilo v neděli 15. srpna. O hlavní výhru mohlo hrát pět vylosovaných hráčů, pouze jeden z nich splnil všechny podmínky pro získání výhry. Žena ze Slovenska se může radovat z výhry 100 000 eur (2,5 milionu korun). Pro výhru ani nemusela tipovat šťastná čísla, jak je to běžné například ve Sportce.

Jaká jsou pravidla slovenské očkovací loterie?

Stejně jako pro získání výherních výsledků Sportky také pro výhru ve slovenské očkovací loterii je potřeba řídit se pravidly hry. Slovenská očkovací loterie nastavila pravidla hry jasně. Očkovaní do ní nejsou zařazeni automaticky, nýbrž se musí sami přihlásit. V neděli se v televizním vysílání hraje o hlavní ceny očkovací loterie a losuje se pět výherců. Ti automaticky získávají cenu 1 000 eur a mohou hrát o prémii 100 000 eur. K tomu ale potřebují splnit dvě další podmínky. Zaprvé musí zvednout telefon do 20 vteřin od začátku vyzvánění. Druhou podmínkou je zodpovězení hesla, které je zveřejněno v televizním vysílání. Splnit všechny podmínky se v neděli podařilo pouze jedné hráčce. Ti ostatní buď telefon nezvedli, zvedli ho pozdě nebo neznali heslo. Přišli tak o 2,5 milionu korun, což je jako ztratit výherní tiket Sportky.

Slovenská očkovací loterie má rostoucí jackpot

Stejně jako Sportka, má i slovenská očkovací loterie svůj jackpot. Nevybrané hlavní výhry (v tomto případě 4x 100 000 eur) se přesouvají do druhého kola. Slovenská očkovací loterie nabízí i nižší finanční výhry, o které se hraje v průběhu týdne. Záměrem očkovací loterie je přimět lidi k plné vakcinaci. Celkem na ceny pro očkovací loterii ze státní kasy půjde odhadem asi 250 milionů korun. Podle ministra financí Igora Matoviče tato částka představuje jen zlomek nákladů na léčbu pacientů s těžkým průběhem onemocnění covid-19. Očkovací loterie na Slovensku poběží do konce října.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru