«

»

Slovensko zná další výherce očkovací loterie. Po trapasu z prvního slosování lehce upravilo podmínky pro výhru

Foto: pexels

Očkovací loterie, která na Slovensku odstartovala na začátku srpna a poprvé se losovala v neděli 15. srpna, měla Slováky povzbudit k očkování proti nemoci covid-19. Místo toho je však spíše znechutila. První slosování totiž skončilo fiaskem. Oči pro pláč zůstaly soutěžící, která hrála o 400 tisíc eur, ale nic nevyhrála kvůli zpožděnému televiznímu přenosu. Ztratit výherní tiket Sportky na 10 milionů korun, tak si také zoufáte! Už v pátek před druhým nedělním slosováním se pravidla očkovací loterie malinko poupravila.

Absurdní podmínky pro výhru v očkovací loterii

Představte si, že pro výherní výsledky Sportky by nestačilo trefit šťastná čísla, nýbrž by bylo zapotřebí být k tomu ještě v pravý čas na pravém místě a znát heslo. Takové absurdní podmínky naštěstí Sportka nemá, zápolí však s nimi Slováci, kteří se rozhodli hrát očkovací loterii. Pro výhru ve slovenské očkovací loterii je potřeba se napřed nechat naočkovat. S plným očkováním se Slováci mohou do očkovací loterie přihlásit. Ani tehdy však nemohou výhru v loterii ponechat náhodě, nýbrž musí být neustále ve střehu.

Očkovací loterie má, respektive k prvnímu slosování měla, řadu absurdních podmínek. Bylo potřeba vzít telefon do 20 vteřin od začátku vyzvánění a říct heslo, které bylo zobrazeno na televizní obrazovce jen krátce před tím. To se setkalo s neúspěchem. Soutěžící Zuzana, které volali jako páté v pořadí, hrála o 400 tisíc eur. Televizní vysílání však sledovala přes internet. Přesto že telefon zvedla a heslo znala, nestihla jej říct v přímém přenosu, protože bylo internetové vysílání opožděné. To je jako ztratit výherní tiket Sportky.

Slovenská očkovací loterie lehce upravila podmínky pro výhru

Po kritice, která se po prvním slosování očkovací loterie snesla hlavně na hlavu ministra financí Igora Matoviče, došlo k drobné úpravě podmínek. Heslo je nyní zveřejněno mnohem delší dobu, než tomu bylo  v prvním slosování. Svého asistenta mohou nově při soutěži využívat nejen neslyšící a zrakově postižení, nýbrž i lidé, kteří kvůli své profesi nemohou své heslo říct v televizním vysílání.

Známe výherce z druhého slosování

Z druhého slosování slovenské očkovací loterie, které se uskutečnilo v neděli 22. srpna,  jsou známí tito výherci:

– soutěžící Manuela z Bratislavy vyhrála 500 tisíc eur (13 milionů korun),

– pan Tomáš z Vranova nad Topľou vyhrál 100 tisíc eur,

– paní Michaela z Trnavy – 100 tisíc eur,

– pan Dávid z Bratislavy – 200 tisíc eur.

Vy se o milionovou výhru můžete pokusit například ve Sportce, kde jsou pravidla pro výhru jasně daná.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru