«

»

Slůvko „ano” ho stálo miliony

Foto: Youtube – Who Wants To Be A Millionaire

Na světě běžně existují případy, kdy vás může slůvko „ano” stát nemalé peníze. Třeba když kývnete na podnikání, do kterého investujete spoustu peněz, a ono pak nakonec nevyjde. Nebo když řeknete ano svému partnerovi, který vás pak o pár let později při rozvodu oškube… v prosinci slůvko ano stálo miliony Američana J. D. Bartona. Případ je velmi originální v tom, že šlo o vědomostní soutěž ve stylu české soutěže Chcete být milionářem?. Barton v ní nedokázal odpovědět na otázku –  ve kterém jazyce slůvko ano znamená souhlas či přitakání?. Tato nevědomost ho stála půl milionu dolarů (to je v přepočtu 10, 8 milionu korun).

Přemýšleli jste někdy o tom, že miliony místo ve Sportce vyhrajete ve vědomostní soutěži?

Terapeut z Ameriky J. D. Barton to zkusil. Dostal se až k předposlední otázce za půl milionu dolarů. Celkem se dalo v soutěži vyhrát rovný jeden milion dolarů.  Na něj si ale Barton nedosáhl, protože u předposlední otázky pohořel. Neuměl totiž odpovědět na otázku, ve kterém jazyce slovo ano znamená souhlas či přitakání?. Na výběr měl češtinu, korejštinu, portugalštinu i arabštinu. Přesto, že Barton hned na začátku vyloučil portugalštinu i arabštinu, nebyl si vůbec jistý, a proto se rozhodl neriskovat a spokojil se s nižší částkou 250 tisíc dolarů (to je v přepočtu asi 5,4 milionu korun). I přesto, že nakonec mimo soutěž správně tipnul češtinu, svého rozhodnutí nelituje.  A my se mu ani nedivíme. Dostat se tak vysoko ve vědomostní soutěži, to je podobné jako vyhrát ve Sportce!

Není to však jedno a totéž. Protože zatímco vědomostní soutěž vyžaduje nemalé znalosti a odhodlání, výherní výsledky Sportky k vám přijdou i bez větší námahy. Dokonce ani nemusíte vymýšlet žádná čísla. Vyplnit je můžete pomocí náhodného tipu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru