«

»

Smolaři, kteří s výhrou v loterii neuměli naložit

Foto: pexels

Každý má s výhrou ve Šťastných 10 či v jiné loterii své jasné plány… žít v přepychu a v radovánkách, nechodit do práce a být za vodou. Jenže někdy se realita s těmito představami úplně mine, o čemž svědčí následující příběhy lidí, kteří s výhrou v loterii neuměli naložit.

Jay Sommers vyhrál v roce 1988 asi 5 milionů dolarů, teď pracuje od devíti do pěti jako mechanik

Že ani tučné výherní výsledky Šťastných 10 nejsou zárukou spokojeného života, o tom svědčí příběh Jaye Sommerse, který ve svých dvaceti vyhrál tehdy rekordní jackpot v Michiganské loterii. Bylo to 5 milionů dolarů (dnes přes 123 milionů korun). Místo, aby ho výhra živila ještě dnes, udělal celou řádku špatných rozhodnutí. Například nechal školy a šel závodit do NASCAR, jenže tam nevyhrával a žádné peníze nezískal zpět. Později udělal pár špatných investic. Ty mu ale nejen nevynášely, nýbrž kvůli nim musel zažalovat svého finančního poradce. Soudní spor se pak dlouho vlekl a Jay přišel o další peníze. Suma sumárum mu k dnešnímu dni vůbec nic nezbylo a Jay musí chodit do práce jako každý jiný. Živí se jako mechanik lodí a prý svou práci miluje. O výhru v loterii už nestojí, a proto ani nesází.

Další smolaři, ke kterým přišla výhra, ale štěstí se k ní nepřipojilo

Po tom, co Ronnie Music Jr. vyhrál v roce 2015 ve státní loterii v Georgii 3 miliony dolarů, nenapadlo ho nic lepšího, než je investovat do pervitinu. Kvůli toho šel za mříže, aniž by si výhru užil.

Výhra ve Šťastných 10 se zdá být šťastná sama o sobě, ale nemusí. Někdy k výhercům dorazí jen výhra, ale štěstí ne. Je to i případ Evelyn Adamsové, která v loterii vyhrála dokonce 2x za život. Dohromady měla jmění v hodnotě 5,4 milionu dolarů. Avšak kvůli automatům a špatným investicím teď žije v přívěsu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru