«

»

Soud uznal propojení myslí a dvojčatům přiklepl odškodné v přepočtu 35 milionů korun

Foto: pixabay

Studium na lékařské univerzitě sice nedokončily, protože byly obviněny z opisování, za milionové odškodné si však s přehledem mohou zaplatit školy jiné. A do jakého studia byste se pustili vy, kdybyste trefili milionovou výhru v Korunce?

Kvůli velmi podobným odpovědím při zkoušce je škola podezřívala z opisování

Sestry a identická dvojčata Kayla a Kellie Binghamovy ze Severní Karolíny si chtěly společně udělat titul na lékařské fakultě. Jejich studium však trvalo pouhý rok, protože při zkouškách na ně profesoři pojali podezření, že od sebe navzájem opisují. Mohly za to podobné a někdy i velmi shodné odpovědi na otázky v testu. To i fakt, že dvojčata seděla blízko sebe, na ně vrhalo špatné světlo, a tak byla v roce 2017 ze školy vyloučena pro opisování. To si ale sestry nenechaly líbit, protože dobře věděly, že každá odpovídala sama za sebe. V obraně uváděly také to, že i když seděly blízko sebe, stejně nebylo možné, aby jedna druhé viděla do monitoru. Když jejich stížnosti nepomáhaly, rozhodly se obrátit se na soud a školu žalovaly za pomluvu. Ten jim později přiklepl odškodné v přepočtu 35 milionů korun. Takové výše výherní výsledky Korunky ani nedosahují. I přesto však mohou potěšit.

Soud uznal propojení myslí

Soud se celým případem podrobně zabýval a při posuzování se obracel na odborníky v oboru psychologie, ale i na dřívější učitele dívek. Vyučující dívek ze střední školy dokonce na jejich obranu napsal dopis, ve kterém popisuje, že odpovědi v testech byly u těchto dvojčat vždy velice podobné, a to i v případě, když holky seděly každá na opačné straně třídy. Možné propojení myslí potvrdila i psycholožka a behaviorální genetička Nancy Segalová se slovy, že identická dvojčata jsou zkrátka navzájem propojená, což může jít mimo chápání ostatních lidí. A tak dvojčata sice titul na původní škole nedodělala, alespoň z ní ale vytáhla přes 35 milionů jako omluvu za pomluvu. A takové zadostiučinění… to je někdy lepší než výhra v Korunce.

3/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru