«

»

Španělský Tlouštík přerozdělil 60 miliard korun

Foto: loterie El Gordo

Tisíce výher, ta největší ale jen 10 milionů

Poslední předvánoční sobotu, 22. prosince, španělská loterie Tlouštík rozdala svým výhercům přes 60 miliard korun. Losování proběhlo jako obvykle v madridské opeře a vylosovaná čísla ohlašovaly děti z jedné tamní školy.

Tlouštík (španělsky El Gordo) patří k nejstarším a největším světovým loteriím. Pro každoroční předvánoční losování bylo tentokrát ve hře celkem 2,4 miliardy eur (v přepočtu přes 61,5 miliardy korun), kdy na hlavní výhru bylo vyhrazeno 400 000 eur (v přepočtu přes 10,2 milionů korun).

V Tlouštíkovi hráči nevyhrávají jackpot, jelikož hra je postavena na systému, jenž zajišťuje, že alespoň ty nejnižší výherní částky získají tisíce lidí. Sázkaři se často na koupi jednoho losu skládají ve více lidech. Jeden los stojící 20 eur (v přepočtu 500 korun) se totiž dělí na 10 kuponů, které lidé kupují častěji než celé losy.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru