«

»

Špatné investice dovedly jeho naditý účet k nule během jediného roku

Foto: pixabay

Sherif Girgis ve svých třiadvaceti letech trefil jackpot ve výši 30 milionů australských dolarů. Stalo se tak v roce 2007. Pouhý rok stačil na to, aby své jmění utopil ve špatných investicích. Paradoxem je, že investice neprováděl sám, nýbrž důvěřoval svému finančnímu poradci. I vy si po výhře v Extra Rentě dejte pozor na to, komu svěřujete výhru. Případ Sherifa Girgise je totiž důkazem toho, že i rady odborníka na finance mohou být úplně scestné.

Kolik po výhře v loterii vrazíte do investic?

Potom, co vám výherní výsledky Extra Renty dorazí na účet, je můžete dobře investovat. Doporučujeme však riziko ztráty rovnoměrně rozložit pro případ neúspěchu. To neudělal Sherif Girgis z Austrálie, kterému všechny investice krachly ani ne do jednoho roku. Po mega výhře mu zbyly oči pro pláč a pořádný vztek na finančního poradce, kterému ohledně investic důvěřoval. Postupné vyplácení hlavní výhry Extra Renty, kterou je 100 tisíc měsíčně na 20 let, by vás mohlo odradit od unáhlených investic. Kéž by měl Sherif Girgis dostatek soudnosti a smysl pro podnikání! To už rovnou mohl předat výherní tiket na 30 milionů australských dolarů  finančnímu poradci. Je otázkou, zda-li by onen finanční poradce postupoval v nákupech a investicích stejně, kdyby byl opravdu tiket jeho. Ostatně nápady koupit hospodu, luxusní loď a noční klub vyšly z jeho hlavy. Snad kdyby měl Girgis alespoň trošku podnikavého ducha… mohl by leccos zachránit. Je vidět, že pouhé peníze z Extra Renty na milionový život stačit nemusí.

Předtím od něho žádal rady, teď ho žaluje

Sám Girgis má máslo na hlavě už jen tím, že kývnul na každou ptákovinu, kterou mu finanční poradce našeptal. Vinu je však potřeba na někoho svést, a proto se Girgis rozhodl zachránit alespoň část své výhry tak, že finančního poradce zažaloval. Soud však nedopadl úplně podle jeho představ. Soudce finančnímu poradci nařídil, aby Girgisovi zaplatil  2 miliony australských dolarů za škodu, kterou mu svými „odbornými” radami napáchal. Celé jmění, které vyšlo z výhry, se tak vypařilo, jako pára nad hrncem. Proto pokud vyhrajete v Extra Rentě, pokuste se finance udržet pod pokličkou alespoň do té doby, než vymyslíte, jak s nimi bezpečně naložit.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru