«

»

Sportka má při losování státní dozor

Foto: youtube.com

Americký počítačový program pro losování je napadnutelný, české míčky ve Sportce však nikoliv

Česká Sazka má mnohem lépe ošetřené losování výherních čísel v loteriích než jsou některá podobná losování v Americe. Například Sportka výsledky jsou uváděny na základě losování očíslovaných míčků ve skutečném osudí, navíc pod státním dozorem – notářem. Zato v USA některá čísla losuje počítačový program. A právě ten byl v nedávné době napaden čtyřiapadesátiletým exředitelem bezpečnosti Mezistátního loterijního sdružení Eddiem Tiptonem.

Ten do něj totiž nainstaloval aplikace, jež zakrývají škodlivé viry na zjištění vylosovaných čísel dříve, než se je dozví veřejnost. Tipton takto loterii okradl v přepočtu o zhruba 50 milionů korun. Při posledním nákupu losu ale udělal obrovskou chybu, když nepověřil nikoho ze svých přívrženců a šel pro něj sám, přičemž ho zachytily kamery. Právě při posledním padělání měl v plánu “vyhrát“ nejvíce, a to přes 320 milionu korun. Další důkaz, že u nás se losování Sportky nedá jen tak zfalšovat je ten, že se vysílá živě na ČT1, včetně online na internetu.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru