«

»

Sportka: Rekordně nejvyšší výhra téměř 400 milionů korun!

Foto: Sazka

Kdo, kdy a kde vyhrál rekordně největší  jackpot ve Sportce?

Na podzim roku 2013 přinesly Sportka výsledky doposud nejvyšší výhru, a to ve výši téměř 400 milionů korun. Částka přesně činila 399 904 705 korun, které vyhrál jediný sázkař z Chrudimska, jenž v neděli 3. listopadu uhodl 1. pořadí I. tahu.

Výherce za sebe nechal vsazená a později i výherní čísla vybrat Náhodný tip. Tento krok mu zajistil několikasetmilionovou výhru, jelikož uhodl všech 6 vylosovaných čísel a k tomu poslední číslo z doplňkové hry Šance.

» Tehdy byla v I. tahu Sportky vylosována šťastná čísla 5, 8, 15, 23, 37, 39 a Šance 117476

Sázející se o svou výhru musel do 5 týdnů přihlásit v sídle Sazky i se svým výherním tiketem, kde nejdříve zkontrolovali jeho platnost, než mu výhru potvrdili. Sazka novému milionáři však nevyplatila celou výhru naráz, ale jen velmi malou část ve výši 350 tisíc korun. Zbylé peníze mu společnost do dvou měsíců poslala na jeho bankovní účet.

Jak mít šanci vyhrát Superjackpot Sportky?

Pakliže se i vy chcete pokusit vyhrát aktuální Superjackpot Sportky, pak nezapomeňte, že musíte vsadit plný tiket 10 sloupců + ještě doplňkovou hru Šance. Zároveň musíte uhodnout v některém ze sloupečků všech 6 čísel (bez dodatkového) a k tomu ještě trefit poslední číslo z Šance. Kdybyste nevsadili plný tiket anebo neuhodli poslední číslo z Šance, vaše výhra by byla za 6 trefených čísel “pouze“ 1. pořadí bez jackpotu. V případě uhodnutí 6 čísel, z nichž je ale jedno dodatkové (tedy 5+1) byste vyhráli 2. pořadí.

Jaká je pravděpodobnost výhry Superjackpotu Sportky?

Pravděpodobnost výhry Superjackpotu Sportky vztaženo na 1 sloupeček a 1. tah je přibližně 1x ze 140 milionů. Vzhledem k tomu, že se losují tahy dva, se pravděpodobnost pohybuje 1 ku 70 milionům. Vezmeme-li ale v úvahu fakt, že musíte mít plný tiket 10 sloupců, pak je reálná pravděpodobnost výhry jackpotu 1 ku 7 milionů. Jackpot tedy v průměru vyhrává 1 plný tiket Sportky ze 7 milionů plných tiketů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru