«

»

Sportka: více sloupečků = větší pravděpodobnost výhry

Foto: Sazka

Výhody plného tiketu Sportky jsou jednoznačné

Úvaha, zda si ve Sportce či jiné loterii vsadit jen jeden či dva sloupce anebo rovnou plný tiket, nemusí mít souvislost jen s tím, zda se chcete zapojit do hry o maximální výhru anebo občasnou věcnou prémii. Ono totiž vyhrát především znamená mít pořádnou dávku štěstí, přičemž platí, že čím více sloupečků vsadíte, tím budete mít větší pravděpodobnost, že štěstí sedne právě na vás.

S jedním sloupečkem Sportky hrajete maximálně o 1. pořadí v řádu jednotek až desítek milionů. U Eurojackpotu je to jiné, tam z vás 1 sloupec klidně udělá miliardáře. Pokud stojíte před rozhodnutím, zda si vsadit jen onen 1. sloupeček Sportky nebo Eurojackpotu, pak je to vzhlede k možné výhře vždycky lepší, než si nevsadit vůbec. Když jich ale vsadíte více, uděláte z pohledu pravděpodobnosti na výhru pochopitelně mnohem lépe.

Pravděpodobnost 1 ku 7 milionům

Pravděpodobnost výhry 1. pořadí Sportky je přibližně 1 ku 14 milionům. Vzhledem k tomu, že se vždy losují 2 tahy, je pravděpodobnost 2x vyšší, tedy 1 ku 7 milionům. Chcete-li své šance ještě zvýšit, vsaďte si sloupečky dva, tři.. anebo raději všech 10. Pravděpodobnost na výhru 1. místa tak zdesetinásobíte na 1 ku 700 000.

V takovém případě jste ale už jen krůček ke hře o Superjackpot Sportky. Stačí si k vašim 2 stovkám (10 x 20 Kč) přihodit ještě dvacetikorunu za doplňkovou hru Šance. 10x více sloupečků vám tedy nejenom zajistí větší šanci při kontrole výsledků Sportky, ale ještě vás posune do hry o desítky až stovky milionů. Ba co víc. I v doplňkové hře se dají vyhrát další statisíce až miliony. A někdy vás plný tiket zařadí i do losování o extra věcnou prémii navíc.

Výše uvedeným vás nechceme povzbuzovat k většímu utrácení za loterii. Hraní Sportky, Eurojackpotu, Šťastných 10 či jakékoliv jiné berte jen jako zábavu s penězi, o které si můžete dovolit přijít. Pokud jste však pravidelným hráčem 1 sloupečku za 20 Kč, zkuste jen zauvažovat, zda si raději nevsadit jen jednou z deseti či jedenácti případů plný tiket za 220 Kč. Ono totiž nejenom, že více sloupečků = větší pravděpodobnost výhry, ale také možnost více výher.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru