«

»

Stará skříň ukrývala kufr s mincemi v hodnotě 25 milionů korun

Foto: pixabay

Nenápadný pražský byt, v něm nenápadná šatní skříň a v ní kufr s velice nápadným obsahem. V jednom z pražských bytů se po zemřelém našel poklad v hodnotě 25 milionů korun. Podobnou výhru vám může přinést výhra v Extra Rentě, ve které se hraje o 100 tisíc měsíčně na 20 let. Zpátky ale k pokladu. Mince, které se v bytě našly půjdou už v květnu do aukce.

Původní majitel sbírky žil v letech 1892 až 1936

Když máte u sebe ve skříni sbírku mincí, jejíž hodnota je 25 milionů korun, nejspíš o výherní výsledky Extra renty neusilujete. Těžko říct, zda si poslední majitel této sbírky, který nedávno zemřel, její hodnotu uvědomoval. Podle informací od okolí trpěl nejmenovaný muž těžkou duševní chorobou, s nikým se nestýkal a žil jako samotář. O radost ze sbírky mincí se tak s nikým nejspíš nedělil. A protože nezanechal žádnou závěť, putovaly mince Národnímu muzeu. Později se rozhodlo o tom, že mince půjdou do aukce.

Když se na vás usměje štěstí v Extra Rentě, můžete si založit svou vlastní sbírku. Třeba podobnou té, která se našla v kufru v rohu šatní skříně. Jejím původním majitelem byl pražský podnikatel Josef Novák, který žil v letech 1892 až 1936. Sbírka obsahuje mince z období od 10. do 20. století. I když obsahuje hodně mincí, přesto v ní podle odborníků ty nejcennější kusy chybí. Jak se mince od původního majitele dostaly až do skříně nedávno zemřelého muže, to je záhada. Dotyčný muž totiž s mincemi v žádných aukcích neobchodoval.

Už teď můžete začít něco sbírat

Čísla do Extra Renty vám nevychází? Nevadí, čekání na velkou výhru si můžete zkrátit něčím užitečným. Třeba můžete založit svou vlastní sbírku… čekoholiv. Nikdy totiž nevíte, co bude v módě a za co vám „utrhnou ruce”.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru