«

»

Šťastných 10 je variabilní hra s některými „jistotami”

Foto: 777cz.eu

Hru Šťastných 10 můžete hrát už od roku 1994. Nepotrvá tedy dlouho a bude slavit třicátiny! Je starší než Eurojackpot, který se v Česku hraje teprve od roku 2014. Vy však můžete oslavovat mnohem dříve. Stačí tipnout ta správná čísla, která vám přinesou výherní výsledky Šťastných 10. Vyhrát lze až 100 miliónů! Zajímavá na hře ale není jenom výše výhry. Hra Šťastných 10 v sobě snoubí variabilitu i některé (ač malé) jistoty.

Plný tiket Šťastných 10 vyjde několikanásobně dráž než plný tiket Sportky

Co může hráče na loterii Šťastných 10 přitahovat ze všeho nejvíce, je její variabilita. Losuje se celkem 20 čísel z 80 možných. Každý hráč tipuje 1 až 10 čísel s tím, že čím více čísel tipne a uhodne, tím více vyhrává. Hrát lze už za 10 Kč za jeden sloupeček. Pokusit se o výherní výsledky Šťastných 10 ale můžete i za 200 Kč za sloupeček. Dokonce i za 400 Kč, pokud budete hrát doplňkovou Královskou hru, která sázku zdvojnásobí. Jeden sloupeček hry Šťastných 10 tedy může stát tolik, co plný tiket Eurojackpotu i s doplňkovou hrou Extra 6.

To však ještě není vůbec konečná suma. Sázenka Šťastných 10 má celkem 4 sloupečky. Pokud za každý můžete utratit až 400 Kč, za plnou sázenku zaplatíte 1 600 Kč! A s doplňkovou hrou Šance milion ještě o 10 Kč více, zato ale s šancí vyhrát milion navrch. Právě ve variabilitě a možnosti rozhodnout se o výši sázky spočívá kouzlo hry Šťastných 10. Lze se držet při zemi i létat sakra vysoko.

Kromě variability má sázkař i pár jistot

Kdo by ve hře jistotami pohrdal? V loterii Šťastných 10 jich lze spatřit hned několik. Zajímavá je například cena útěchy v rámci doplňkové hry Extra výhra. Když budete ve hře tipovat 6 až 10 čísel a netrefíte se do žádného z nich (což je také umění), váš vklad do hry se vám vrátí.

Další jistotou je předem stanovená výše výhry, kterou neovlivňuje rostoucí jackpot, nýbrž ji zajetou v kolejích drží pevně daný koeficient ve výherní tabulce, který je závislý na počtu tipovaných čísel, na počtu uhodnutých čísel a na výši vkladu.

Jisté je i to, že se o případnou výhru nemusíte s nikým dělit, jako je tomu ve Sportce.

Hra Šťastných 10 má sázkaři rozhodně co nabídnout. Kromě možnosti vysoké výhry také zábavu, variabilitu i „jistoty” ve hře.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru