«

»

Šťastných 10 oslavilo 10 000 slosování a bude mít 25 let!

Zdroj a foto: Sazka

Třetí nejoblíbenější hra od Sazky má důvody k oslavě

Šťastných 10 oslavilo 10 000 slosování! Nebude dlouho trvat a k tomu ještě přibude oslava 25 let svého fungování. Tato třetí nejoblíbenější hra od Sazky byla totiž spuštěna 21. března 1994, takže do svého čtvrtstoletí jí už zbývá jen pár dní. Druhé pořadí oblíbenosti hned po Sportce ji sebrala Evropská loterie Eurojackpot, kde se hraje o miliardy. Ve Šťastných 10 se dá ale hrát také o hodně, konkrétně až o 100 milionů.

Na svém úplném začátku se loterie Šťastných 10 losovala 6x týdně. Později to bylo každý den a nyní od dubna 2016 se hraje dokonce 2x denně, a to nejen ve večerním, ale také v poledním losování. Ve Šťastných 10 se losuje 20 čísel z 80, přičemž vy si jich můžete vsadit 1 až 10. Podle toho, kolik jich tipujete a kolik z nich uhodnete, se poté pevně daným koeficientem znásobí váš vklad, což ve výsledku rozhodne o výši vaší výhry.

Hrát Šťastných 10 můžete už od 10 Kč, které vám mohou vynést až 2 miliony. Vaší investici můžete zvedat až na 200 Kč za sloupec a zároveň lze také zkoušet své štěstí ve dvou jejich doplňkových hrách – Královská hra a Šance milion. Jen v uplynulém roce 2018 vyplatilo Šťastných 10 na výhrách přes půl miliardy korun. Za celou 25letou historii to pak bylo 15 miliard.

Nejvyšší výhra ve Šťastných 10 činila 40 milionů korun a váže se k ní kuriózní historka. Byl červen 2009 a právě došlo k hospodské sázce. Muž z Královéhradecka si díky ní vůbec poprvé v životě tuto loterii za 400 Kč vsadil. A výsledek už znáte: Výhra 40 milionů! Pokud své štěstí ve Šťastných 10 chcete zkusit i vy, máte k tomu příležitost nejen přes libovolný terminál Sazky, ale od listopadu loňského roku také online přes internet.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru