«

»

Stát se na rok knihkupcem na odlehlém ostrově je jako vyhrát v loterii

Foto: pixabay

Výhra ve Sportce pořád nepřichází, a tudíž vám ani neumožňuje užít si luxusní dovolenou? Nevadí! Existuje spousta pracovních nabídek, které vám za pobyt na pláži ještě zaplatí. Jednou takovou je pracovní pozice knihkupce na odlehlém ostrově v Indonésii. Ubytování a stravné byste měli hrazené po dobu jednoho roku a vaší jedinou povinností by byl prodej knih turistům na ostrově. Výběrové řízení se uskutečnilo už v létě s nástupem v říjnu tohoto roku. Takže vy už nejspíš máte smůlu… ale nezoufejte podobných pozic jsou mraky.

Dobrý přehled v literatuře výhodou

Výherní výsledky Sportky nemusí být jedinou vaší životní výhrou. Třeba se místo nich dostanete na pozici snů. Z jedné takové se do Londýna vrátila sedmadvacetiletá Georgie Polhillová, která na ostrově Kunfunadhoo v Indickém oceánu četla a doporučovala knihy zámožným klientům po dobu šesti měsíců. Zážitek rozhodně doporučuje. Získala spoustu skvělých přátel, naučila se chodit bez bot a výrazně zpomalila svůj život, což po hektickém životě v Londýně rozhodně potřebovala.

Na její místo od října nastupuje nový zájemce, který už nejspíš prošel výběrovým řízením a v této chvíli už nejspíš prodává knihy turistům. Pro vysvětlení je tato pozice ušita na míru zámožným klientům, kterým letovisko na ostrově slibuje odpojení od digitálních vzruchů a přenesení jejich ducha do úplně jiné sféry. V tom by jim kromě teplého písku, šumění vln a uvolňujících masáží měla pomoct právě literatura.

Bezplatný pobyt s možností si vydělat

O tuto pozici se nejspíš strhla bitka. Kdy jindy, než po výhře ve Sportce, si můžete jen tak na rok odjet na pláž a tam si číst? Nos neustále zabořený v knihách je jedním z předpokladů na tuto pracovní pozici. Knihkupec na odlehlém ostrově má hrazený pobyt i stravu a za svou práci, která spočívá v doporučování knih turistům, ve vedení účetnictví a knihkupectví na ostrově, dostane ještě zaplaceno. Vydělat si může v přepočtu asi 20 tisíc korun měsíčně… což není kdovíjaká částka. Ale v tomto případě, kdy je všechno ostatní zaplacené a dokonce i letenky, však můžeme mluvit spíše o kapesném.

A jakou měsíční útratu si nastavíte vy, až vaším šéfem bude velká výhra ve Sportce?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru