«

»

Štěstí z výhry v loterii se vytratilo pod nánosem smůly

Foto: pixabay

Jack Whittaker měl obrovské štěstí, protože v roce 2002 vyhrál v loterii v přepočtu přes 7 miliard korun. V době před výhrou úspěšně podnikal ve stavebnictví a na nedostatek financí si nikdy nestěžoval. Ačkoliv měl velké plány, jak s výhrou naložit, než je stihnul všechny uskutečnit, štěstí se mu nadobro vytratilo ze života. Ztratilo se pod nánosem smůly, která se na něho nedlouho po výhře nalepila. Smutný příběh Jacka Whittakera je varováním pro všechny sázkaře. Ti by si měli uvědomit, že výhra ve Sportce může být za určitých okolností spíše prokletím.

Na Jacka Whittakera se nalepilo více smůly, než byl schopen unést

Ani v Eurojackpotu, nejštědřejší loterii u nás, nevyhrajete tolik, kolik si z americké loterie odnesl Jack Whittaker. Sedm miliard korun však bylo pro Jacka spíše jako sedm tun smůly. Po výhře se z Jacka Whittakera stal štědrý pán, který chtěl všechny kolem rozmazlovat. Sám si chtěl svůj život miliardáře užít. Měl v plánu podporovat charity a budovat velké věci. Jenže moc peněz způsobila, že Jack trávil čím dál tím více času ve striptýzových barech a nad sklenkou alkoholu.

Jeho život se mu po výhře v loterii začal vymykat z rukou. Rozvedla se s ním manželka. Po předávkování drogou zemřela jeho jediná vnučka a o něco později rakovině podlehla i jeho dcera. Jacka také okradli o velkou sumu peněz, kterou v kufříku neustále nosil s sebou. Shořel mu dům… sám nakonec v 72 letech zemřel s nálepkou největšího smolaře v historii loterijních výher. Před smrtí si Jack postesknul nad tím, proč výherní tiket tehdy raději neroztrhal.

Ale vás by snad napadlo roztrhat tiket s výherními výsledky Sportky? Pravděpodobně ne. Kdybyste výhru ve Sportce nechtěli přijmout, tak ani nesázíte. Každopádně je potřeba se mít před vlivem peněz na pozoru. Mnohem snáz vás totiž jejich tíha může stáhnout ke dnu, než k výšinám úspěchu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru