«

»

Stírací losy a online losy – jaké jsou hlavní rozdíly?

Foto a zdroj: Sazka

Výherní losy nabízejí okamžitou výhru

Stírací losy každý moc dobře zná a pravděpodobně si každý aspoň jednou v životě vyzkoušel nehtem anebo třeba mincí nějaký los setřít. Jde o loterii jakou kteroukoliv jinou, takže pro výhru, především tu hlavní, je potřeba mít obrovské štěstí. Zásadním rozdílem u stíracích losů je ale to, že oproti Sportce, která se losuje v předem daný den a čas (2x – 3x týdně) anebo třeba Eurojackpotu (1x týdně), může být u stíracích losů výhra okamžitá, tedy ji zjistíte ve chvíli, kdy los setřete, což může být klidně ihned po zakoupení.

S rozvojem internetu se ale losy nestírají jen takové, které si zakoupíte někde v trafice. Dnes už existují také online losy, které nabízí například na svých webových stránkách Sazka. Přestože mají stírací losy a online losy mnohé společné, v něčem se zase liší. Tím hlavním rozdílem je, jak už název napovídá, že online los “stíráte“ online přes internet.

Emise losů, ať už třeba mají stejný název, jsou u stíracích losů a online losů ale úplně jiné. Pro každou tuto emisi mohou platit jiná pravidla, rozdílné výše výher, odlišné hlavní výhry a stejně tak různé počty vydaných losů. S tím je také spojena odpověď na otázku, co bude s hlavní výhrou online losu, jestliže padne hlavní výhra u stíracího losu (a naopak). V takovém případě se neděje vůbec nic, protože online a stírací losy na sobě nejsou nijak závislé.

Obdobné je to se zjišťováním, zda je váš los výherní. Vzhledem k tomu, že k stíracím a online losům se vážou různá pravidla, zjištění výhry je u každé edice jiné. Mnohdy daný los nabízí i vícero výher, proto je důležité pravidla správně přečíst a váš setřený los vyhodnotit. V případě, že si nevíte rady, můžete navštívit některé prodejní místo Sazky a požádat o elektronickou kontrolu stíracího losu. U online losu je situace jednodušší, protože tam výhru vyhodnocuje rovnou systém.

Pokud by vás zajímalo, zda u dané emise výherních losů padla už hlavní výhra, tak tady vás musíme zklamat. Po celou dobu, kdy je daná emise výherních losů platná, se tato informace nezveřejňuje. Důvod je jednoduchý. Prodej daného druhu losu by byl pro hráče atraktivní jen do doby, než by se dozvěděli, že hlavní, mnohdy milionovou výhru, už někdo trefil. Z toho je zřejmé, že tuto informaci nemají ani prodejci losů. Stejně tak prodejci netuší, jaký los bude výherní, protože symboly jsou na stíracích losech zakryty neprůhlednou stírací vrstvou.

Výhra přitom může být rozličná. V nejčastějším případě jsou to peněžní výhry, někdy v podobě měsíční renty. Setkat se ale můžete také s nějakou věcnou cenou. A kde že si lze výherní losy zakoupit? Online losy po registraci na stránkách Sazky a stírací losy na více než 7 tisících prodejních místech Sazky, jako jsou Pošty, trafiky, čerpací stanice, některé sázkové kanceláře a podobně.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru