«

»

Strávník nechal servírce v Pensylvánii spropitné přes 73 tisíc korun, a to si dal kávu a dezert jen za tři stovky!

Foto: depositphotos

Budete dávat desetitisícové spropitné, až vyhrajete ve Šťastných 10? Někde se to děje, respektive stalo se to v rodinné restauraci ve Scrantonu v Pensylvánii, kde se přišel občerstvit podnikatel s kryptoměnou Eric Smith. Dal si kávu a nějaký dezert za 13 dolarů (v přepočtu asi tři stovky) a když přišel čas na placení, zanechal servírce dýško ve výši neuvěřitelných 3000 dolarů (tedy přes 73 tisíc korun).

Na účtenku štědrý strávník dopsal „Tipy pro Ježíše” a také si ji vyfotil

Tento příběh je důkazem toho, že se ani nemusíte pokoušet o výherní výsledky Šťastných 10, a přesto můžete být bohatší. V osudný den měla směnu servírka Mariana Lambertová, které Eric Smith svým štědrým dýškem naprosto vyrazil dech. Okamžitě proto běžela za svým šéfem a o šťastnou novinku se podělila. Majitel restaurace Zachary Jacobson transakci ověřil, aby potvrdil, že je vše legitimní a opravdu se jedná o štědré dýško. Bylo to tak!

Na účtenku strávník dopsal „Tipy pro Ježíše” a také si ji vyfotil, aby ji mohl sdílet na anonymním instagramovém účtu „tipsforjesus”, který podobné dobrosrdečné činy shromažďuje. A opravdu. Tento Instagram je plný účtenek se štědrými dýšky pro číšníky a ačkoliv je anonymní, má se za to, že ho vytvořil výkonný ředitel PayPal  Jack Selby.

Majitel restaurace si myslí, že chtěl Smith vrátit něco své komunitě

Výhra ve Šťastných 10 se může objevit v opravdu nečekanou chvíli, stejně jako štědré dýško. Majitel obdarované restaurace je za něj velmi vděčný a nejspíš si ho rozdělí všichni číšníci, aby to bylo spravedlivé. Má za to, že Eric Smith, jakožto rodák z Pensylvánie, chtěl zkrátka nějakým způsobem poděkovat své komunitě.

Tak jaká dýška budete dávat po tom, co vám loterie Šťastných 10 přihraje výhru?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru