«

»

Superjackpot Sportky zkuste trefit ještě letos!

Foto: pixabay

Pokud si udržujete alespoň nějaké povědomí o loterijním světě nebo sledujete politické dění, určitě vám neunikly změny, které se pro Sportku a další loterijní hry chystají v roce 2020. Sázkovým kancelářím a loterijním společnostem má vzrůst spotřební daň a danit se mají i výhry. Jako opatření proti těmto změnám můžete podniknout například to, že Superjackpot Sportky trefíte ještě letos.

O dva důvody více vsadit si Sportku

Do konce roku 2019 nějaké Sportka výsledky ještě stihnete zkontrolovat, a proto bychom na vašem místě neotáleli a vsadili si ještě v roce 2019. Proč? Máme k tomu hned dva důvody.

Prvním z nich je zdražení spotřební daně pro loterijní a sázkové kanceláře. Druhým je možné zdanění výhry. Nejdřív v poslanecké sněmovně padl návrh danit výhry nad 100 000 Kč 15% daní. V jednání je tak i návrh 15% daní danit výhry nad jeden milión korun.

No jen si představte, že pokud by zákon platil už letos, listopadový výherce Sportky, který vyhrál něco přes 250 000 000 korun by musel státu odevzdat 15% část výhry.

Daň z výher v loteriích, jako je Sportka se dosud neplatila

Výhry ze Sportky a z dalších loterijních her až dosud dani z příjmu nepodléhaly. Zákon o dani z příjmu fyzických osob od povinnosti zaplatit daň z výhry všechny výherce oprošťoval.

Aby bylo dosaženo definice pro hazardní hru a hra byla oproštěna od daně z příjmu, musela loterie splňovat dvě základní podmínky.

Výhra musela být spojená s vaším vkladem a výhra v takové loterii nesměla být zaručena. Druhou podmínkou bylo trefit výhru zcela nebo alespoň částečně díky náhodě. Obě tyto podmínky Sportka splňuje.

Od daně z příjmu naopak nebyly osvobozeny spotřebitelské soutěže nebo například vědomostní hry. Tady se výhra daní a je potřeba i podat daňové přiznání.

Pokud je vaším snem do budoucna vyhrát ve Sportce, doporučujeme si ho uskutečnit už letos. Kromě možné úspory peněz pro to existují i další důvody. Třeba skutečnost, že s penězi vyhranými ještě v letošním roce můžete už na začátku příštího roku plánovat svůj pohádkový život milionáře.

 

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru