«

»

Své soukromí si cení na 11 miliard korun

Foto: depositphotos

Naštěstí v České republice platí pravidla, která výhercům loterie zaručují velkou míru anonymity. V Eurojackpotu můžete klidně vyhrát miliardy, aniž by to loterijní společnost roztrubovala do světa. V zahraničí je to ale jiné. Výherci loterií tam často s loterijními společnostmi svádějí boj o to, aby nemuseli uvádět své jméno a místo bydliště. Velká míra nebezpečí, která z vyzrazení identity plyne, se nelíbila ani Američance, která v roce 2018 vyhrála v loterii v přepočtu přes 11 miliard korun. Výhru si však odmítala převzít, protože se na výherní šek za žádnou cenu nechtěla podepsat.

Místo, aby převzala výhru a přestěhovala se, pustila se s loterijní společností do soudního sporu

Na začátku roku 2018 vyhrála žena z USA v loterii Powerball přes 560 milionů dolarů (v té době zhruba 11 miliard korun). Nevědělo se o ní nic víc, než to, že pochází ze státu New Hampshire. Víc o sobě žena také nehodlala prozrazovat. Tvrdě však narazila na pravidla loterie, která ji nutila udělat přesný opak. Jó i s výherními výsledky Eurojackpotu může být někdy potíž. Zvlášť, když nevíte, za co je utratíte… ale to jen na odlehčení. Žena svou anonymitu milovala natolik, že si vysokou výhru odmítla převzít a pustila se s loterijní společností do soudního sporu.

Jako hlavní důvody pro nepřevzetí výhry její právník uvedl, že si žena chce i přes rekordní výhru zachovat svůj stávající život, který miluje a nechce na něm nic měnit. Operoval s tvrzením, že po odtajnění její identity bude v nebezpečí ona i její rodina. Také upozornil na to, že převzetí výhry za těchto podmínek by pro ni znamenalo, že by musela svůj život začít někde jindy, což ale ona rezolutně odmítá.

Výhra v loterii vám může způsobit vrásky na čele

Ani výhra v Eurojackpotu se nemusí obejít bez následků, zvlášť, když rozhádá celou rodinu. Svou žalobou se však Američanka postavila na stranu těch, kteří v minulosti museli pod nátlakem zveřejnit svou identitu, aby o výhru nepřišli. Ona se však tlaku nehodlala podvolit, a to ani za cenu 11 miliard. A na kolik si své soukromí ceníte vy?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru