«

»

Svému zaměstnanci firma na účet omylem zaslala velmi štědrou výplatu… ten se s ní vypařil

Foto: pixabay

Že není všem dnům konec, když Sportka nevychází, o tom by mohl vyprávět jeden šťastný zaměstnanec chilské výrobny mražených potravin CIAL Alimentos. Je tady ještě šance, že se splete váš zaměstnavatel a místo původní výplaty vám zašle miliony. To se totiž ve výrobně stalo. Mzdové oddělení omylem jednomu zaměstnanci vyplatilo až třistakrát vyšší výplatu.

Místo třinácti tisíc až 4,2 milionu korun

Ani výherní výsledky Sportky k vám nemusí být tak štědré jako chilský zaměstnavatel ke svému zaměstnanci. Na konci května mzdové oddělení výrobny na mražené potraviny CIAL Alimentos zjistilo, že jednomu svému zaměstnanci omylem zaslalo k výplatě až 165 398 851 pesos (to je přes 4,2 milionu korun). Místo toho mu mělo zaslat jen běžných zhruba 13 tisíc korun. No není divu, že po obdržení této sumy přestal zaměstnanec se svým šéfem komunikovat a i s penězi se vypařil.

Výhra ve Sportce má mnoho podob. Když zaměstnanci místo obvyklých třinácti tisíc na bankovním účtu přistála částka přes 4,2 milionu korun, nejspíš to bral jako znamení shůry. Zaměstnavatel ho sice informoval o tom, že došlo k chybě a zaslanou částku bude muset vrátit, to se ale zatím nestalo. Zaměstnanec, kterého možná celou dobu špatně platili za dobře odvedenou práci, si omyl vyložil jako štědré letní prémie a zmizel. Chilská společnost bude muset zkusit peníze získat zpět právní cestou.

Někomu z účtárny muselo být pořádně horko

Že chyby se vloudí úplně všude, a to i do vašeho tiketu Sportky, o tom se přesvědčujeme každý den. Ale poslat na účet omylem zaměstnanci částku až třistakrát vyšší, to muselo být někomu z účtárny pořádně horko, když na omyl přišel. Zdroj přitom neuvádí, jestli šlo o stálého zaměstnance nebo jen o brigádníka, který ve firmě pracoval krátce. Ačkoli si dotyčný peníze nechat nemůže, protože tímto by jednal protizákonně, vůbec není jisté, zda je firma ještě někdy uvidí. Na letošní vánoční prémie tak letos nejspíš nezbude.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru