«

»

Svou výhru v loterii šli obyvatelé jihoafrické vesničky hledat na pole

Foto: pixabay

Výhru ve Sportce můžete vyhlížet ve hvězdách, stejně jako na poli. Své o tom ví obyvatelé vesničky KwaHlathi v Jižní Africe, u kterých naplno propukla diamantová horečka poté, co jeden obyvatel na poli našel krystal. Panuje přesvědčení, že se jedná o pravý diamant! Ačkoliv geologové varují, že může jít o záměnu s obyčejným křemenem, lidé na to neslyší a zaplavují pole vesničky jako kobylky.

Do Afriky pro diamanty

Pokud vám výherní výsledky Sportky stále nevychází, neklesejte na mysli. Svou výhru v loterii si můžete vyzvednout na poli v africké vesničce KwaHlathi. Stejně jako ve Sportce však ani tady nebudete jediní, kdo se o bohatství pokouší. Všechno to začalo tím, že jeden obyvatel vesnice našel na poli kus čirého kamene a začal jásat, že jde o diamant. Což o to, Afrika je pověstná jako naleziště diamantů. V tomto případě však geologové varují, že se může jednat o diamantu podobný, avšak úplně bezcenný křemen nebo dolerit. Geology do vesničky vyslala právě africká vláda, protože se v ní strhlo naprosté diamantové šílenství.

S diamanty nediamanty se už obchoduje

Že každý touží zbohatnout ať už výhrou ve Sportce, nebo nálezem diamantu, to je jasné. Lidé v africké vesničce jsou však jako utrženi ze řetězu. Sbírají diamanty nediamanty a dokonce už s nimi i obchodují. Jeden se prodává za 100 až 300 jihoafrických randů (to je 150 až 450 korun).  Až tedy geologové určí původ kamene, bude spousta lidí zklamaná podobně jako sázkaři po nevýherním slosování Sportky. A možná taky ne! Co když se opravdu jedná o diamanty!?

Vůbec nejslavnějším broušeným diamantem je diamant s názvem Great Star of Africa, který nesl také přezdívku Cullinan I. Byl vybroušený do tvaru hrušky a zasazený do britského korunovačního žezla. Pochází z velkého surového diamantu, který byl nalezen v Jižní Africe v 11. století a jeho opracování trvalo nejméně půl roku. Tento diamant byl rozřezán na 9 velkých a 96 malých diamantů.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru