«

»

Také koronavirus rozehrál loterie

Foto: pixabay

Když se řekne loterie, nemusíte si představovat pouze Sportku. Vzhledem k bizarním loteriím, které se ve světě hrají, vás zřejmě ani koronavirové loterie nepřekvapí. Loterijní mechanismus na jaře využili například v koronavirem postiženém Wu-chanu. Tehdy se hrálo o možnost opustit centrum nákazy. V Japonsku pro změnu vznikla loterie o roušky, kterých byl na jaře na celém světě nedostatek. Vy si naštěstí můžete vsadit starou známou Sportku… anebo poškádlíte výherní výsledky Šťastných 10?

Loterie o možnost opustit centrum nákazy

Při první vlně koronaviru na jaře byli obyvatelé Wu-chanu nuceni uchýlit se k netradiční loterii. Wu-chan byl tehdy centrem nákazy, a proto se město uzavřelo. O možnost jej opustit a vycestovat za prací a za svou rodinou se mohlo hrát v loterii. Zájem o hru byl obrovský. Avšak nestačilo se jen do loterie přihlásit (na rozdíl od Sportky, kde vám opravdu stačí jen vyplněný tiket). Hráč loterie musel vyplnit krátký formulář a musel mít negativní test na koronavirus ne starší sedmi dnů.

V Japonsku loterie vyřešila velký zájem o roušky

V Japonsku pro změnu loterijní mechanismus pomohl rozseknout problém s velkou poptávkou roušek. Eshop, který roušky nabízel, čelil obrovskému tlaku, a tak nebylo možné všechny lidi uspokojit. Proto jeho majitelé přišli s nápadem uspořádat loterii, která svému výherci umožnila roušky si objednat a zakoupit. Stačilo se do ní přihlásit a doufat, že vám štěstí bude nakloněno.

Tyto loterie se mohou přidat na seznam dalších bizarních loterií, které se ve světě hrají. Vzpomínáte, jak jsme tady na sedmičkách psali o slaninové loterii? Pokud ale chcete zůstat u Sportky, dobře uděláte. Protože už příště mohou být příčky 1. a 2. pořadí Sportky vaše.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru