«

»

Také v hobby marketu lze narazit na výhru v loterii

Foto: pexels

Hledáte výhru v Extra Rentě jen u sázkařských terminálů či na vašem hráčském účtu? A co si pro ni dojít do hobby marketu? Úlovek podobný výhře v loterii se podařil manželům z Anglie, kteří v hobby marketu koupili pokojovku za pár stovek, její opravdová cena se přitom šplhala až ke dvaceti tisícům.

Pokojovka, která vám může zajistit slušný přivýdělek

Výherní výsledky Extra Renty můžete vložit do čehokoliv, třeba do pokojovek, a to přitom nemusíte být vůbec ztrátoví. Některé pokojovky totiž mají vysokou cenu. Patří k nim i pokojová rostlina monstera, která má běžně zelenou barvu listů. Harry Langstaff a jeho manželka Amy však v hobby marketu narazili na vzácný druh monstery s bílými skvrnami na listech. Ty personál obchodu vyhodnotil jako vadu a monsteru dal do výprodeje. Amy s manželem si ji domů odnesli jen za 12 liber (asi 350 Kč). Přitom dobře věděli, že jde o velmi vzácný druh, jehož cena se může vyšplhat klidně i na 18 tisíc korun a výš.  Tuto monsteru pak jde i množit a za jeden její lístek jsou zájemci ochotni zaplatit v přepočtu i 5000 Kč. I pokojovka vám tedy může přispívat na nájem. Na vás je, abyste se o ni dobře starali.

Když ne v hobby marketu, tak v dražbě vzácnou monsteru určitě seženete

Pokud byste o vzácný druh monstery měli přece jen zájem a v žádném hobby marketu byste ji nesehnali, nezbývá než zamířit na aukce. Tam už se výhra v Extra Rentě hodí. Na novozélandské aukci se jednou vzácná monstera vydražila za rekordních 405 tisíc korun. Monstera se nedražila poprvé, zájem o ni byl i v Česku, kdy se v aukci vydražila za 39 tisíc korun.

Přitom je to paradox, protože monstera s bílými skvrnami na listech je sice velmi vzácná, ve skutečnosti je ale nemocná. Za vzácné zbarvení může chybějící chlorofyl a dokonce hrozí, že kytka uhyne i tomu nejpečlivějšímu pěstiteli.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru