«

»

Tom Hanks prodal svůj starý Fiat 128 za slušnou sumičku i přesto, že mu nedobíjí alternátor

Ilustrační foto: pexels

V úterý 26. července někdo v dražbě koupil starý Fiat 128 od Toma Hankse. Slavný herec ho vlastnil od roku 2017 a přesto, že na voze byly mouchy, například špatný alternátor, shrábnul za něj 24 375 dolarů (tedy v přepočtu přes 590 tisíc korun). Peníze si celebrita, která je může vidlemi přehazovat, samozřejmě nenechá. Výtěžek aukce byl určený pro charitu. Také byste chtěli vyhrát ve Sportce, abyste si podobné nákupy mohli dovolit?

Ačkoliv měl vůz mouchy, prodal se za vysokou cenu

Výherní výsledky Sportky vám umožní mít v garáži tu nějakého veterána, tam nějaké to luxusní auto, prostě jak jen budete chtít. Pokud byste však ve sbírce chtěli mít i Fiat 128 vyrobený v roce 1975 od Toma Hankse, máte smůlu. Ten už má nového majitele. Ten za něj zaplatil téměř 600 tisíc korun, a to i přesto, že autu nedobíjí alternátor a interiér vozu je v tragickém stavu. Ale rozhodně nelituje. Vůz má totiž úplně jiné přednosti.

Už pouhý fakt, že ho vlastnil slavný Tom Hanks autu přihodilo na ceně. Zvlášť jeho movití fanoušci nebo ti, kteří trefí Sportku, by nad takovým nákupem rozhodně neváhali. Kromě toho se vůz objevil i ve filmu Akta Pentagon: Skrytá válka, to mělo auto světle zelenou barvu. Po filmu bylo přelakováno na aktuální tmavě zelenou barvu a úplně původní barvou vozu byla žlutá.

Na autu je ještě dost práce

Ačkoliv by autu jistě slušela jeho původní barva, tedy již zmíněná žlutá, nový majitel si s tím hlavu neláme. Je totiž vášnivým sběratelem netradičních věcí, a tou vůz od Toma Hankse bezesporu je.

Nového majitele nestresuje ani to, že bude mít s vozem ještě spoustu práce. Hřát ho totiž u srdce může skutečnost, že nákupem přispěl na dobrou věc. A čím nákupní košík po výhře ve Sportce naplníte vy?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru