«

»

TOTO už si u Sazky nevsadíte

Foto: pixabay

27. listopad 2022 byl posledním dnem, kdy jste si mohli vsadit do hry TOTO od Sazky. Ve hře TOTO, která v vznikla už v roce 1956 a tedy ještě před Sportkou, hráči sázeli na výsledek třinácti daných sportovních utkání. Každé utkání přitom označili číslem 0 (pro remízu), číslem 1 (pro výhru domácího týmu) nebo číslem 2 (pro výhru hosta). Protože však hra přestala vyhovovat zákonu o hazardních hrách z roku 2016, musela skončit. Sazka ještě mohla hru provozovat dalších 6 let a tato doba byla označována jako přechodné období pro účinnost nového zákona. Toto období skončilo právě tento rok. Bude vám TOTO chybět, nebo spíše zkoušíte štěstí v Extra Rentě?

Osudným se hře TOTO stal její jackpot

Hra od společnosti Sazka TOTO by se nejspíš hrála dál, kdyby nenarazila na pravidla zákona o hazardních hrách z roku 2016. Ten mimo jiné říká, že v totalizátorové hře není možné hrát o jackpot – tedy o nevyplacené výhry z minulých sázkových období. A protože hra TOTO jackpot obsahovala a hrát ji bez něj ztrácelo smysl, přistoupila Sazka ke kroku tuto hru zcela ukončit. Využila ale přechodné období šesti let, které se k platnosti nového zákona vztahovalo. A toto období vypršelo právě letos. Hra TOTO se hrála naposledy 27. listopadu 2022. Po tomto datu už jen běží lhůta 35 dní na výplatu případných výher. Nestihli jste si vsadit TOTO? Nevadí, pokusit se můžete o výherní výsledky Extra Renty!

Hra TOTO vznikla ještě dříve než Sportka

A zatímco Extra Renta je jednou z nejmladších her Sazky, TOTO byla její nejstarší. Hra byla společností Sazka založena v roce 1956, asi půl roku před tím, než se začala hrát mnohem oblíbenější Sportka. Ta se poprvé losovala v roce 1957. A zatímco Sportka jede dál, se hrou TOTO se musí sázkaři nadobro rozloučit. Žádným troškařem ve světě sázkových her však nebyla. Podle dostupných informací se vyplatilo nejméně 22 výher v hodnotě nad milion korun (data od roku 1998). Nejvyšší výhry TOTO se udály v roce 2004 a 2010 (obě výhry přesáhly dva miliony).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru