«

»

Trapas novozélandské političky vynesl výzkumu 1,4 milionu korun

Foto: pixabay

Když výhra v Korunce či jiné loterii nevychází, ale i v jiných vypjatých chvílích mnohým z nás z úst ujedou sprostá slova. Výjimkou nejsou ani politici, konkrétně teď máme na mysli novozélandskou premiérku Jacindu Ardenovou, které v parlamentu na adresu jejího opozičního kolegy ujelo „to je takovej arogantní ču…,” Bohužel ale mikrofon u jejich úst ještě nebyl vypnutý, a tak se politička nechtěně ocitla v oficiálním záznamu. Trapas? To ano. Přesto z něj dotčení politici uměli vyždímat mnohem více, a to konkrétně přes sto tisíc novozélandských dolarů (to je v přepočtu přes 1,4 milionu korun). Peníze putovaly na podporu léčby a výzkumu rakoviny prostaty.

K incidentu se politici postavili velmi sportovně

Možná byste i vy byli vulgární, kdybyste konečně trefili výherní výsledky Korunky, co říkáte? Ostatně nejen Jacinda Ardenová, nýbrž i politik, na kterého vulgaritou nešetřila David Seymour se ukázali být nad věc velice povznesení. Po tom, co se mu premiérka v SMSce omluvila, se rozhodli, že tuhle politickou perličku promění v dobrou věc a jimi podepsaný záznam obsahujicí vtipnou vulgaritu vydražili za v přepočtu 1,4 milionu korun. Výtěžek z dražby byl poté vtipně určen „pro všechny ču… na světě”, tedy na výzkum léčby rakoviny prostaty.

Faux Pas se stal už v prosinci a obletěl celý svět. Po předání peněz Ardenová ještě jednou poděkovala svému protějšku, že se k celé věci postavil takhle sportovně. Podle ní jsou oba důkazem toho, že ačkoliv spolu v mnoha politických bodech nesouhlasí, mohou spojit své síly a jít dobré věci naproti.

Pro charitu je to obrovská vzpruha

A jaké charitě pomůžete vy, až vás potěší výhra v Korunce? Představitel výzkumu, kam výtěžek z netradiční dražby šel, uvedl, že je to pro něj i jeho tým velká vzpruha. Zvlášť po covidu, kdy byly příspěvky pro tento výzkum četně osekány, se peníze navíc teď opravdu hodí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru