«

»

Třeba i vy výhru v loterii nakonec rozdáte

Foto: pixabay

Bohatství může být stejně svazující jako chudoba. Své o tom ví rakouský milionář, který se asi před deseti lety zbavil svého majetku. Prý mu štěstí nepřinesl. Ani výhra v Eurojackpotu vám štěstí přinést nemusí. Zpátky ale k milionáři, který se svého majetku vzdal netradiční cestou. Jeho vilu v hodnotě asi 40 milionů korun v loterii vyhrála prodavačka za pouhých 2 500 Kč.

Když je luxusu příliš

Většina lidí tvrdě pracuje na tom, aby si mohla od průměrného životního stylu odpočinout a dopřát si trošku luxusu. Přitom velká část z nich tajně doufá ve výherní výsledky Eurojackpotu. Vtipný na tom je fakt, že milionáři to mohou mít naopak a od luxusu, kterým jsou obklopeni, si potřebují dát detox. Třeba před deseti lety rakouský milionář, jehož majetek byl vyčíslen asi na 75 milionů korun. Po životním bilancování zjistil, že luxus a bohatství ho nikdy šťastným neučinilo. Životní štěstí se k sobě pokusil přilákat velmi netradičním způsobem, a to tak, že rozdal celý svůj majetek a přestěhoval se do malého bytu. A protože zbavit se milionového majetku také není jen tak, rozhodl se na to jít formou loterie. Do loterie dal především svou alpskou vilu, která měla hodnotu přes 40 milionů korun. Vyhrát ji mohl kdokoliv, kdo se loterie zúčastnil a koupil si lístek za v přepočtu 2 500 Kč. Nakonec vilu získala prodavačka, která z toho byla na větvi úplně stejně jako všichni sázkaři, co trefili Eurojackpot.

Lze podplatit karmu?

Možná se dobrovolně zchudlý milionář tímto způsobem pokusil podplatit životní karmu. Ta je ale zdarma a co vysíláte, to se vám vrací. V žádném případě však svého činu nelituje. Po tom, co prodal vilu, rozdal i své poslední miliony na dobročinné účely. Tak se zbavil posledních pout bohatsví a mohl si  chudě žít až do smrti. Zdalipak byste někdy s výhrou v Eurojackpotu nebo s jejími zbytky naložili podobně? Kdo ví! Na každého peníze působí jinak, a proto nelze nic zcela vyloučit.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru