«

»

Trefena rekordní výhra 36 miliard v americké loterii!

Foto: Mega Millions

Astronomický jackpot Mega Millions padl

V úterý 23. října padl v americké loterii Mega Millions jackpot ve výši 1,6 miliardy dolarů (v přepočtu přes 36 miliard korun), který do takto vysokých čísel šplhal několik měsíců, což z něj nyní dělá historicky nejvyšší vyhranou částku v loterii. Předešlý jackpot padl v loterii Powerball a činil 1,59 miliard dolarů.

Jeden tiket loterie Mega Millions stojí 2 dolary (v přepočtu 45 korun). Výherní tiket byl zakoupen ve státě Jižní Karolína a jeho majitel je zatím jediný, kdo se o výhru přihlásil. Pravděpodobnost vyhrát 1,6miliardový jackpot Mega Millions je zhruba 1 : 302 500 000.

Jestliže by takto vysoký jackpot měl jediného výherce a ten si celou částku nechal vyplatit naráz, tak po zdanění a všech srážkách získá v přepočtu “jen“ 20,5 miliard korun. Ale i to jsou pěkné peníze, které mu dopřejí luxus a bezstarostný život.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru