«

»

Tři Britové se dohadují, komu bude milionová výhra vyplacena

Foto: pexels

Kdo se nakonec stane majitelem milionové výhry? Majitel karty anebo ti, kteří los koupili?

Nedávno jste se mohli na našich stránkách dočíst o dvou výhercích z Velké Británie, Jon-Rossu Watsonovi a Marku Goodramovi, kteří díky stíracímu losu vyhráli 4 miliony liber (v přepočtu přes 110 milionů korun). Loterie, jež vydala výherní stírací los, ale nechce mužům peníze vyplatit, jelikož los zaplatili kreditní kartou, kterou ani jeden z nich nevlastní. Zaměstnanci loterie se proto právem začali domnívat, že muži kartu někomu odcizili.

A jak se vlastně výherci ke kartě dostali? V první řadě tvrdili, že ji nalezli. Když se ale později loterijní společnosti přihlásil její pravý majitel, jenž nyní požaduje, aby byla výhra vyplacena jemu, tak svou odpověď ihned pozměnili. Následně totiž začali tvrdit, že jim kartu muž půjčil jako poděkování za to, že za něj platili v tamním veřejném domě.

Goodrama a Watsona se následně zastala řada lidí, jež argumentovala tím, že v pravidlech nestojí nic o tom, že se losy musí platit pouze vlastní či půjčenou a ne kradenou kartou, a právě proto by jim měla být výhra bez problémů vyplacena. Jon-Ross Watson se poté nechal slyšet, že je otevřený k tomu, aby se s majitelem karty dohodli. Na druhou stranu ale nesouhlasí s tím, aby oni žádné peníze nedostali. Nepřijde mu to totiž férové.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru