«

»

Třicet let života za 208 milionů korun?

Foto: pixabay

Na kolik byste ocenili vašich 30 let života? Američanovi Chesterovi Hollmanovi ocenily soudy 30 let života na 208 milionu korun. Bylo by to podobné jako výhra ve Sportce, kdyby však Hollman celých 30 let neproseděl ve vězení za zločin, který nespáchal.

Buďte rádi, že na výherní výsledky Sportky čekáte pěkně v pohodlí

Každý, komu výsledky Sportky nevychází, může být rád, že je může pokoušet pořád dokola v teple a pohodlí svého domova, hlavně ale na svobodě. Na částku 208 milionů korun, která se podobá obřímu jackpotu, musel Američan Chester Hollman čekat ve vězení. Mnohem milejší než peníze by mu určitě byla svoboda. Tu mu vzali neprávem, když byl v roce 1991 obviněn z vraždy studenta během nepovedeného přepadení. Tehdy mu bylo 21 let a on se ocitl v nesprávné době na nesprávném místě. Čin nespáchal, odsouzen byl kvůli zmanipulovaným důkazům a špatně odvedené práci policie. Až v roce 2019 soud celý případ znovu prošetřil a nařídil Hollmanovo propuštění. Před koncem roku 2020 se Hollman dočkal nejen omluvy, nýbrž i tučného odškodnění, které se vyšplhalo do výše 208 milionů korun.

Bohužel v Americe tohle není jediný případ, kdy nevinný člověk promarnil svůj život ve vězení jen kvůli odfláknuté nebo zmanipulované práci policie. Hollman vyjádřil svou obrovskou lítost nad tím, o co všechno přišel. Chce ale za touto etapou života udělat tlustou čáru a jít dál vstříc novým zítřkům. A je více než jasné, že tučné milionové odškodné mu vydláždí cestu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru