«

»

Trpělivost růže přináší… a v loterii tohle platí dvojnásob

Foto: depositphotos

Pořekadlo „trpělivost růže přináší” platí v loterii dvojnásobně. Všichni sázkaři se musí obrnit trpělivostí, protože pravděpodobnost výhry ve Sportce či v kterékoliv jiné loterii je neúprosná. Je to jako hledat jehlu v kupce sena. Trpělivost se vyplatila i staršímu páru z Arizony, který v loterii vyhrál až po 38 dlouhých letech pravidelného sázení v loterii Mega Millions. Na oné trpělivosti rozhodně neprodělali. Manželé jako jediní totiž shrábli jackpot ve výši 410 milionů dolarů (v přepočtu téměř 10 miliard korun).

Stačí doufat, že všechny výlohy na prohrané sázky se vám vrátí

Právě fakt, že v průběhu celoživotního sázení v loterii spíše proděláte, trápí sázkaře ze všeho nejvíce. Jenže nikdo z nich není věštec, aby si předpověděl, zda má jeho úsilí cenu. Manželům z Arizony se to vyplatilo i po dlouhých 38 letech sázení. Jen pro představu si zkusme vypočítat, kolik by vás stálo 38 let pravidelného sázení do Sportky. Z počtů pro větší přehlednost vynechejme všechna mimořádná slosování Sportky. Předpokládejme, že budete sázet pravidelně 2x týdně plný tiket Sportky i s doplňkovou hrou Šance (to je 220 Kč). To je 440 korun týdně. Rok má 52 týdnů. 440 x 52 = 22 880 Kč za jeden rok sázení. Teď stačí tuhle částku vynásobit 38. To se rovná 869 440 korun. Za 38 let ve Sportce tedy prosázíte necelý milión. Každá výhra nad milión by vám pak vaše úsilí alespoň zpětně proplatila. Od ledna tohoto roku je však potřeba počítat i s 15% daní z každé výhry právě nad 1 milión.

Jó trefit po těchto letech Eurojackpot výsledky, které se mohou vyšplhat až do výše 2,5 miliardy korun, to je jiná!

I manželé z Arizony museli z výhry platit daně

Příběh manželů z Arizony je určitě velmi inspirativní. Z výhry mají obrovskou radost. Zároveň však vnímají možnost nakládat s tak tučným obnosem jako velkou zodpovědnost, a proto využili arizonské právo na zachování anonymity (to mají všichni vítězi tamní loterie při výhře nad 100 000 dolarů).

Ještě dříve, než začali s rozdělováním obrovské sumy mezi rodinné příslušníky, museli odvést potřebné daně státu. Protože se navíc rozhodli všechny peníze čerpat najednou, byla jim suma o nějaké 2,5 miliardy zkrácena. Suma sumárům páru zůstalo nějakých 7,5 miliard korun, což je i tak velmi hezké.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru