«

»

Turista v Keni ztratil kufr s téměř půl milionem korun v hotovosti a s dalšími cennostmi

Foto: depositphotos

Říkáte si, že půl milionu se nedá jen tak ztratit? O opaku se celkem nedávno přesvědčil turista Benson Nickolson, který byl v Keni na dovolené a zároveň pracoval jako průvodce pro ostatní skupiny turistů. Díky poctivosti zaměstnanců letiště v Keni o nic z cenností nepřišel. Kufr se mu v pořádku vrátil. Ztratit můžete mnohem více, to když z peněženky vytratíte výherní tiket Eurojackpotu, ve kterém máte možnost hrát až o tři miliardy korun.

Místo bomby našli v kufru jen těžko uvěřitelný poklad

Turista Benson Nickolson na výherní výsledky Eurojackpotu nejspíš nečeká soudě podle toho, jaký finanční obnos si vozí  jen tak v kufru a klidně ho i ztratí. Nedopatřením a kvůli zmatku, který vznikl při organizování přesunu skupiny turistů, kufr ztratil na Wilsonově letišti v Nairobi. Zavazadlo dokonce na letišti způsobilo pozdvižení. Osamocený kufr byl logicky podezřelý a zaměstnanci letiště ho kontrolovali rentgenem, jestli se v něm nenachází výbušnina. O to víc je překvapilo a zároveň se jim ulevilo, když místo výbušniny v kufru našli velkou hotovost, platební karty a další cennosti. Jen hotovost přitom dosahovala částky v přepočtu téměř půl milionu korun. Kolik bylo na kartách a jaká byla hodnota šperků, už vyšetřovatelé nezmínili.

Poctiví lidé ještě existují

Moment, kdy se kufr Nickolsonovi vrátil aniž by v něm cokoliv chybělo, byl nejspíš stejně překvapující jako výhra v Eurojackpotu. Turista, který teď už nejspíš nepustí kufr z ruky, poslal na policii i letiště děkovný email, ve kterém zmiňuje, jak moc si váží poctivostí těch, kteří s kufrem manipulovali. Zároveň dodal, že kromě velkého obnosu peněz měl v kufru i cennosti, které mu svěřila jeho zemřelá matka, a proto pro něj mají nevyčíslitelnou hodnotu. No tak snad si bude své věci pro příště více hlídat… ztrácet na letišti půl milionu, to se nestává kdekomu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru