«

»

Účtenkovka: Jaké jsou náklady na její provoz?

Foto: pexels

Kolik stojí měsíční a roční provoz Účtenkovky včetně propagace?

Ministerstvo financí zveřejnilo informace o nákladech vynaložených na provoz a propagaci účtenkové loterie. Z nich vyplývá, že roční provoz Účtenkovky tak, aby kompletně fungovala, vyjde bez pár drobných na 12,4 milionů korun. Dalších 64,8 milionů korun putuje ročně mezi hráče na výhry. Pokud tato čísla rozpočteme, měsíční provoz tedy vyjde něco přes 1 milion korun a po každém losování Účtenkovky se mezi hráče přerozdělí výhry za 5,4 milionu.

Kromě výše uvedeného je ještě potřeba hradit další náklady, kterými jsou například rozesílané sms zprávy výhercům či hráčům při změnách registrace. Jedna taková sms vyjde Účtenkovku na 62 haléřů. Zadarmo není ani rozesílání peněz výhercům, které dle Ministerstva financí stojí 1,67 Kč na každý jeden převod. V součtu vyjdou esemesky a převody ročně na asi 1,2 až 1,8 milionu korun.

Další položkou nákladů je propagace Účtenkovky. Reklamy v rádiích, televizích, na internetu či v obchodních domech včetně jejich přípravy a výroby vyšly rozpočet v roce 2017 na zaokrouhlených 5,6 milionů, v roce 2018 na 1,6 milionů a v roce 2019 prozatím na 4,5 milionů korun.

Zdroj: Ministerstvo financí ČR
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru