«

»

Umíte se poddat náhodě?

Foto: pixabay

Lidé, kteří chtějí mít vše pevně v rukou, na náhody nevěří. Proč? „Náhoda je něco, co může a nemusí nastat, přičemž existenci daného jevu nelze ovlivnit”. Ač se nám náhoda může jevit velmi jednoduše, stojí za ní řada jevů, které se (každý sám o sobě) staly z nějakého důvodu. Příklad? Potkali jste dávného přítele, kterého jste roky neviděli a na kterého jste před nedávnem mysleli. Náhoda? Ano. Ale kdyby šlo všechny jednotlivé děje, které k tomu vedly vystopovat a analyzovat, nejspíš byste je za náhodu nepovažovali. Je jich ale obrovská spousta a řadu z nich nelze vědecky podložit… proto je lepší přenechat vaše setkání s dávným kamarádem náhodě a dále si nezatěžovat hlavu. Velká náhoda je i výhra ve Sportce… tady opravdu netušíte, jestli přijde, nebo ne. Náhodou je Sportka protkaná. Má náhodný tip, je založena na náhodném výběru čísel. Zkrátka jedna obrovská náhoda!

Náhoda, která vydělává

Je marné myslet si, že na Sportku vyzrajete nějakými propočty. Jediné, co můžete udělat je to, že zvýšíte pravděpodobnost vaší výhry. Třeba tím, že vsadíte plný tiket Sportky místo jednoho sloupečku. Nebo, že najednou vsadíte hned několik plných tiketů či systémovou sázku. Náhoda tedy může vydělat vám, jakožto výhercům… ve velké míře ale vydělává společnosti Sazka. Kdyby totiž výhra ve Sportce nebyla náhoda, už by byl na stole nějaký systém zaručující výhru a Sazka by co nevidět zbankrotovala.

Náhoda jako úleva

Ač sebevíc nahodile se může náhoda jevit, má i rozhodovací potenciál. Už od pradávna se nerozhodný spor, scóre či výběr vyřešil náhodným hozením mince či náhodným taháním různě dlouhých sirek z krabičky, případně se o výsledku losovalo nebo si dotyční „střihli”.

Svalení věcí na náhodu může být rovněž úlevné. Příklad? Můžete být pověrčiví a začít se třást strachem, když vám přes cestu přeběhne černá kočka. Nebo si můžete říct, že její směr určovala pouze náhoda a s vámi to nemá nic společného.

Každopádně fakt, jestli je náhoda na vaší straně, si můžete ověřit u jakéhokoliv terminálu Sazky.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru