«

»

Umíte si představit, že byste si prémii přes 15 milionů korun odnášeli z novoročního večírku a v hotovosti?

Foto: pixabay

Zcela netradiční způsob odměňování zaměstnanců zvolila čínská strojírenská firma Henan Mine, která se zaměřuje na výrobu jeřábů. Protože byl pro ni loňský rok opravdu úspěšný, měla důvod rozdat velké prémie. Ty mohla poslat běžně na účet, ostatně takhle se to ve firmě vždycky dělalo. Tentokrát však vedení vymyslelo něco speciálního. Odměnění zaměstnanci si své prémie osobně vyzvedávali z obrovské hromady peněz uprostřed nazdobeného sálu. A jak byste si svou výhru v Eurojackpotu chtěli vyzvednout vy?

Nejúspěšnějších pět manažerů zmenšilo hromadu peněz každý o 16 milionů korun

Výherní výsledky Eurojackpotu vždycky nemusí vycházet podle vašich představ. Podle představ některých určitě nebylo ani předávání prémií na slavnostním večírku strojírenské firmy Henan Mine, jejíž vedení se rozhodlo rozdat prémie opravdu netradičním způsobem. Místo, aby je na účet svých pracovitých manažerů firma poslala normálně převodem na účet, musel si každý jednotlivec pro prémie přijít osobně na speciální předávací večírek. Dominantou nazdobeného sálu přitom byla obrovská hromada na sebe navršených balíčků  bankovek. Na celé věci je možná nejbizarnější to, že se nejednalo a běžné sumy, nýbrž v přepočtu o miliony. Ti nejúspěšnější manažeři si z hromady odnášeli přes 16 milionů. Těch bylo asi pět. Těm ostatním pak náležely částky v rozmezí 3,2 až 15 milionů korun (po přepočtu). Prémiemi šéf svým zaměstnancům jistě udělal radost. Také je ale vystavil obrovskému stresu. Ne každý chce své odměny sdílet se svými kolegy. Roste tady prostor pro závist. O bezpečnosti a hlavně praktičnosti celé akce nemluvě.

Jen jestli to šéf neudělal schválně

Výhru v Eurojackpotu byste nejspíš také pořádně oslavili. A tak se není čemu divit, že i po rozdání těchto prémií tekl alkohol proudem. Kolují i zvěsti o tom, že se na večírku muselo pít na rozkaz. To však majitel firmy vyvrátil. Těžko ale říct, kolik balíčků bankovek mu po akci zůstalo pohozených pod stolem a všude možně.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru