«

»

Únorová Sportka – 3 milionáři (a po zdanění jen 2)

Foto: 777cz.eu

Hráč s menší výhrou získal nakonec více

Sportka se v únoru losovala 9x, včetně jednoho losování pátečního. Co se milionových výher týče, šlo o měsíc poměrně mizerný, protože se s takto vysokou sumou peněz poštěstilo jen 3 hráčům. Nutno ale přiznat, že v několika dalších případech k tomu moc nescházelo, navíc výhry byly vysoké.

Vůbec nejvyšší únorová výhra ve Sportce překročila díky trefenému 1. pořadí 25 milionů korun, což už je pořádný ranec peněz. Z nich si ale vlivem 15% daně ukrojí více než 3,7 milionu korun český stát a hráči tak zůstane něco přes 21 milionů.

Druhou výhrou bylo bez pár drobných 6 milionů korun za 2. pořadí, z nichž si výherce musí odepsat zhruba 900 tisíc korun. Třetí milionová výhra byla taktéž za 2. pořadí, a to ve výši 1 051 489 Kč. Sázejícímu z ní nakonec zbude něco kolem 893 000 Kč. Zajímavostí je, že jiný hráč, který v únoru ve Sportce vyhrál za 2. pořadí 989 464 Kč, na tom bude ve finále lépe než ten předchozí, protože výhry pod 1 milion korun se nezdaňují.

Milionářů mohlo být o něco více, v ostatních případech se ale více jak milionové výhry dělili mezi více šťastlivců, z nichž každý získal jen poměrnou část. Podtrženo sečteno, výherci, kteří ve Sportce za únor vyhráli nezdaněný více jak 1 milion, byli jen tři. A po zdanění dokonce jen dva.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru