«

»

Utratila peníze, které jí omylem poslali na účet

Foto: pixabay

Jak byste se zachovali vy, kdyby vám na účtu přistála velká suma peněz a zrovna o výhru ve Sportce by se nejednalo? I právě kvůli tomu, že Sportka nevyjde, vás může lákat představa, že si tyto peníze ponecháte. Takhle se rozhodla i uklízečka z Manchesteru paní Comfort Konaduová, když jí na účtu přistály skoro 3 milióny korun.

Peníze si nechala, už stihla i část utratit…

Jak se stane, že vám na účtu zčistajasna přistanou milióny? Dvaapadesátiletá Comfort Konaduová šla do obchodu reklamovat zboží. Na účet jí měla společnost vrátit v přepočtu asi 270 korun. Jenže ten, kdo měl transakci na starosti, omylem zadal více nul a neštěstí bylo na světě. No jen si představte, že ani nemusíte sázet Sportku, abyste se dostali k šestimístné sumě peněz. Na omyl se rychle přišlo, ale ještě rychleji stihla paní Konaduová peníze utratit. Něco padlo za nákupy, velkou část peněz převedla na další účty. Nemůžeme se divit, že celý případ skončil u soudu.

Když vyhrajete Sportku, žádné polehčující okolnosti nepotřebujete. Když si však necháte peníze, které vám nepatří, každá polehčující okolnost přijde vhod. Naštěstí i přes malér, který provedla, se u paní Konaduové pár polehčujících okolností našlo. Pomohlo jí to, že tvrdě pracuje jako uklízečka. Také to, že má 6 dětí a 12 vnoučat a že pochází z chudých poměrů. I tak jí byl vyměřen trest ve výši 15 měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na 2 roky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru