«

»

Uvítali byste půl milionu jako dárek k osmnáctinám?

Foto: pixabay

Co byste říkali tomu, že byste půlmilionové bohatství nabyli už úderem vašich osmnáctých narozenin, aniž byste si vsadili Korunku či jinou loterii? Bylo by to automatické, něco jako základní dědictví… tak přesně takový nápad vyšel z hlavy německého politika Carstena Schneidera, který chce tímto krokem snížit sociální nerovnost v zemi.

Půl milionu k osmnáctinám? Proč ne!

Výherní výsledky Korunky vám mohou přinést až několik milionů. Podstatně menší částku navrhuje německý politik Carsten Schneider, který chce dát 20 tisíc eur každému osmnáctiletému obyvateli Německa. Podle něj by se tak mohla snížit sociální nerovnost, která v Německu roste z generace na generaci. Podle něj jde o nástroj, jak mladým lidem bez peněz a bez možnosti dědit zajistit o trochu spravedlivější start do života. Peníze by pak mohli čerstvě osmnáctiletí použít na studium, na základ pro bydlení nebo na podnikání. Nápad chce financovat zvýšením dědické a majetkové daně. Opravdu vysoká dědictví jsou podle něj v Německu velmi málo daněna a hrozí ještě vyšší propady mezi rentiérskou společností a normálně pracujícími lidmi. I vám by taková výhra v Korunce nejspíš přišla vhod.

Miliony si k narozeninám můžete darovat sami

A protože je jen velmi málo pravděpodobné, že by v Česku někoho napadlo něco podobného, nezbývá, než si výhru v Korunce či jiné loterii nadělit sami. Že je to možné, o tom se přesvědčila australská studentka někdy kolem roku 2020. Přesně v den svých narozenin vyhrála v loterii Lotto v přepočtu přes 16,3 milionu korun. Jiný mladík, tentokrát Američan Devon Brown z Tennessee, pro změnu k narozeninám dostal stírací los, ve kterém si seškrábal v přepočtu téměř 23 milionů korun. Stalo se to v roce 2019. Loterijní společnosti tehdy uvedl, že jeho rodina si dává losy k narozeninám často, ještě nikdo však nevyhrál tak vysokou sumu.

Tak vidíte i vám může dárek k narozeninám nadělit loterie Korunka!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru