«

»

Už jste se setkali s podvodnými loteriemi?

Foto: pixabay

Možná už se i vám stalo, že vám do mobilu nebo na e-mail přišla zpráva o tom, že jste vyhráli v loterii. V závislosti na její věrohodnosti jste mohli získat pocit, že jste opravdovými výherci. Ve většině těchto případů se však jedná o podvodnou loterii, která nemá za cíl peníze vám dát, nýbrž vás ještě o nějaké obrat. Zkrátka a dobře, pokud nemáte v ruce výherní tiket Sportky nebo Eurojackpotu nebo alespoň na televizních obrazovkách nevidíte vaše výherní výsledky Sportky a zároveň si také nevzpomínáte, že byste vsadili do jiné loterie… o výhru pravděpodobně nepůjde. Logicky, když jste si ani nevsadili…

Podvodné loterie vyžadují administrativní poplatek za vyřízení výhry

Cílem podobných loterijních hoaxů je doslova zmást příjemce těchto zpráv a dostat z něj administrativní poplatek za vyřízení výhry. Jenže po jeho zaplacení už žádné vyplacení výhry nepřijde. Proto doporučujeme držet se osvědčených českých loterií typu Sportka a Eurojackpot. V nich sice nemusíte pokaždé vyhrát, alespoň u nich víte, na čem jste.

Jedinou vstupenkou k výhře je váš výherní tiket

Podvodné loterie se spoléhají na strategii informační zahlcenosti příjemce. Ten se možná někdy zúčastnil nějaké internetové soutěže či vyplnil křížovku v časopisu. Proto mu ani zpráva o případné výhře nepřijde tolik podivná.

Naštěstí v případě Sportky toto hráčům nehrozí. Jejich jedinou vstupenkou k výhře je výherní tiket Sportky. Proto by jej měli opatrovat jako oko v hlavě a na jeho kontrolu po slosování nezapomínat. Případy, kdy se výherce jackpotu nepřihlásil ani po opakované výzvě loterie nejsou tolik časté, ale stávají se. V médiích většinou proběhne zpráva jen o těch největších nevyzvednutých jackpotech. Ale spoustu je i výher stokorunových, o které se nikdo nepřihlásí, protože si třeba dotyčný vsadil výjimečně, sázenku založil a zapomněl na ni.

Za výherní můžete svůj tiket označit už nejbližší středu nebo neděli (v případě Sportky), v pátek, pokud hrajete Eurojackpot. Šťastným dnem by se pro vás mohl stát Velký pátek – 10. dubna se Sportka losuje mimořádně. Zkusíte své štěstí o Velikonocích?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru