«

»

V Americe padl další jackpot, šťastlivec vyhrál v přepočtu 17 miliard

Foto: pixabay

V pondělí 6. února udělala americkému výherci radost čísla 5, 11, 22, 23, 69 a powerballové číslo 7. Přinesla mu výhru ve výši 754 milionů dolarů (v přepočtu 17 miliard korun). Výhra je devátou nejvyšší v americké loterii. Podobně slavit můžete i po výhře ve Sportce.

Pohádkový jackpot Powerballu rostl od listopadu loňského roku

Velký důvod k oslavám má zatím neznámý výherce loterie Powerball z Washingtonu. Právě tam se prodal tiket s čísly 5, 11, 22, 23, 69 a powerballovým číslem 7. Nebyl to ledajaký výherní tiket, nýbrž rovnou ten s hlavní výhrou. O tu se mimochodem výherce nemusí s nikým dělit. Protože od listopadu loňského roku jackpot v Powerballu nepadl, může se výherce, teď už miliardář, radovat z výhry 754 milionů dolarů (to je v přepočtu 17 miliard korun). O takových výherních výsledcích Sportky si můžete nechat jenom zdát. Sedmnáct miliard vám totiž nenadělí ani Eurojackpot.

Jak si výherce výhru asi vybere?

Až se výherce z rekordní výhry trošku vzpamatuje a o výhru se přihlásí, bude se muset rozhodnout, v jaké verzi si svou výhru vybere. Na výběr má přitom jen ze dvou možností. Bude-li chtít výhru celou, musí si ji nechat rozdělit do 29 ročních výplat.  V tomto případě by výherce přišel jen o daň. Ale v případě, že si bude chtít miliardy užívat okamžitě, bude jeho výhra snížena na 407,2 milionu dolarů před zdaněním (přes 9,1 miliardy korun). I přesto, že se jedná o poměrně velký odečet, volí si tuto verzi většina výherců. Možná je to proto, že tak nečekanou výhru je potřeba začít si užívat okamžitě! Ani na vyplacení výhry ve Sportce byste přece nechtěli kdovíjak dlouho čekat.

Poslední rekordní výhra v Powerballu, která padla loni v listopadu, byla o dost vyšší. Výherce se mohl radovat v přepočtu ze 46 miliard korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru