«

»

V Americe se na anonymitu výherců v loterii nehraje

Foto: pixabay

Jiný kraj, jiný mrav. Bohužel nebo spíše bohudík, to ať si každý rozhodne po svém, se u nás identita výherců loterie přísně tají. Pokud si sám výherce nepřeje být odtajněn, společnosti Sazka jeho identita rozhodně neproklouzne. Tak to určuje loterijní zákon. To v Americe nebo v Anglii je zvykem vybrat si v loterijní společnosti nejen výhru, nýbrž i svých 5 minut slávy. No jen si představte, jak v miliónové místnosti Sazky pózujete s obřím šekem na výhru, kterou vám přinesly šťastné výsledky Sportky. Podle nás na příšerné! Ale opačný názor vám rozhodně nebereme.

U nás se o výherci dozvíme maximálně přibližný věk a kraj, ze kterého pochází

To když ve Sportce nebo v Eurojackpotu padne vysoký jackpot, dlouho se řeší, že výherce se o obří výhru ještě nepřihlásil. Teprve po pár dnech, až několika týdnech titulky novin hlásají, že výherce obřího jackpotu už se našel. Nic konkrétnějšího, než je jeho pohlaví, přibližný věk a kraj, ze kterého pochází, však neřeknou. To v Americe nebo v Anglii je to jiné. Spolu s oznámením, že výherce si pro výhru už přišel, novináři přidají i fotku dotyčného s obřím šekem na výhru v ruce jedné a se šampaňským v ruce druhé. Nebezpečí, které z odtajněné identity výherce vyplývá, tady nikdo moc neřeší.

Rizika odtajněné identity výherce loterie

Tučné výherní výsledky Sportky jsou samy o sobě velkým náporem na lidskou psychiku. Člověk má co dělat sám se sebou. Co teprve, když se o vás dozví celičký svět? Právě před tím spousta odborníků hlavně z řad psychologů varuje. V případě velké výhry dokonce doporučují nic neříkat ani členům své rodiny. A to alespoň prvních pár dní, než si výherce sám v sobě srovná prvotní emoce a rozhodne se, co s výhrou dál.

Na výhru už nehodlal déle čekat

O chvilku slávy před fotoaparáty s obřím šekem v ruce stál i Američan Tyler Heep. Jenže výherní výsledky ne a ne přijít. Když potom ve slosování vyhrál pouhý jeden dolar, rozhodl se konat. Zamířil rovnou do loterijní společnosti, kde požádal o slavnostní předání výhry, byť byla pouze jednodolarová. A ono to vyšlo. Vedení loterijní společnosti bylo pro, a tak se Tyler Heep mohl blýsknout s jednodolarovým šekem na výhru.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru