«

»

V americké loterii Powerball padl historicky nejvyšší americký jackpot 2,04 miliardy USD (v přepočtu téměř 50 miliard korun)

Foto: pexels

Americké šílenství kolem Powerballu je u konce a hráči si mohou konečně na čas zase oddychnout. Rekordní jackpot, který v úterním slosování 8. listopadu dosáhl výše 2,04 miliardy amerických dolarů a rostl po dobu 39 slosování, padl. Jackpot, který jasně přepisuje americkou historii loterijních výher, vyhrál jediný tiket s šesticí následujících výherních čísel –  10, 33, 41, 47, 56 a powerball číslem 10. Ten samý den – v úterý 8. listopadu se v mezinárodní loterii Eurojackpot hrálo o podstatně nižší částku, a to téměř 3 miliardy. Po slosování se ukázalo, že výhra míří do Německa.

Slosování provázely chvíle napětí

Slosování loterie Powerball, do které si mohou vsadit hráči ze 45 amerických států a jehož tiket vychází v přepočtu na 50 Kč, přitom provázely chvíle napětí. Slosování mělo proběhnout už v pondělí večer. Jeden obchod však údajně nestihl nahlásit všechny údaje o sázkách včas, a proto se na něj čekalo. Slosování tedy proběhlo až v úterý ráno a pro výherce to byl osudný okamžik. Zda-li je sázkař na výhru sám, nebo je tiket předmětem skupinové sázky? Na to si budeme muset počkat. Paradoxně téměř v tu samou chvíli si nehty nad potenciální vysokou výhrou kousali i sázkaři z Česka. V úterý 8. listopadu se Eurojackpot výherní výsledky vyhouply na téměř tři miliardy a každý si chtěl s tak vysokou výhrou potykat. Slosování ale mnohé zklamalo, protože výhra zamířila do Německa.

Výherce teď bude muset učinit další rozhodnutí

Rozhodnutí vsadit si tiket do Powerballu změnilo sázkaři, který tak učinil v Joe’s Service Center v Altadeně, život. A zdálo by se, že do smrti už nemusí nic řešit. Opak je však pravdou. Ještě předtím, než mu výhra bude říkat pane, se bude muset rozhodnout, zda upřednostní okamžité vyplacení výhry, což znamená mnohem nižší výslednou částku, nebo se rozhodne pro postupných třicet ročních výplat. Většina však upřednostňuje první variantu. Ještě štěstí, že v případě Eurojackpotu před žádným podobným rozhodnutím nestojíte. Výhru pouze zdaníte 15% daní a je to! Poslední největší výhrou v Powerballu je ta z roku 2016 ve výši přes 1,586 miliardy dolarů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru