«

»

V důsledku nudy na pracovišti se mu zhoršilo zdraví a na svém zaměstnavateli vysoudil v přepočtu 1,3 milionu korun

Foto: depositphotos

Když výhra ve Šťastných 10 stále nepřichází, může někdy stačit i to, že hrozí, že se na svém pracovišti unudíte k smrti. Taková pořádná nuda na pracovišti vás na zdraví může ohrožovat více, než se zdá. Miliony vám může přinést dokonce dříve než výhra ve Šťastných 10 nebo jiné loterii. Svědčí o tom případ, který se u francouzského soudu řešil v polovině roku 2020. Zaměstnanec se ve své práci nudil natolik, že se mu rapidně zhoršilo zdraví a začal trpět depresemi. Postihl ho tak zvaný „syndrom znudění” (nepleťte se syndromem vyhoření), který je ve Francii častý. Na svého zaměstnavatele se rozhodl podat žalobu a kupodivu uspěl a vysoudil v přepočtu 1,3 milionu korun.

Nuda v práci mu způsobila deprese

Mít dobře zaplaceno a přesto se v práci nepřetrhnout, to je skvělá náhrada za výherní výsledky Šťastných 10, co říkáte? Jenže ne každý to vidí stejně. Zaměstnanci francouzské firmy na výrobu luxusních parfémů Frédéricovi Desnardovi se kvůli nudy v práci rapidně zhoršilo zdraví. Podle výpovědí jeho kolegů už prý dál nemohl snášet svou nevyužitost a nicnedělání. Vadilo mu prý to, že se nikdo ve skutečnosti nestaral, jestli přijde v osm, v devět nebo v deset ráno. Co by za to jiní dali! Prý objednal pár kancelářských pomůcek a pak už celý den neměl co dělat.

Nevyužívání jeho pracovního potenciálu vnímal od svého šéfa jako pravidelné ponižování. Nervově se zhroutil a musel si vzít volno. Pro dlouhodobou nepřítomnost byl nakonec z práce v roce 2014 propuštěn. A nejspíš aby se doma tolik nenudil, rozhodl se bývalý zaměstnanec podat na svého šéfa žalobu. A s ní u soudu uspěl o šest let později. Soud Frédéricovi přiklepl odškodné v přepočtu 1,3 milionu korun. A to je dost na to, aby si díky tomu našel takovou práci, kde ho zaměstnají natolik, až se z něho bude kouřit. K časté nudě na pracovišti dochází ve Francii kvůli přísným zákonům, které znesnadňují zaměstnavatelům propouštění svých zaměstnanců pro nadbytečnost. Pro pracovníka, který je ve firmě navíc, logicky chybí práce, přesto dál tento pracovník figuruje na výplatní pásce. Firmy pak doufají v to, že než aby se ukousal nudou, zaměstnanec sám z firmy odejde.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru