«

»

V Londýně se dražily tenisky zesnulého návrháře Virgila Abloha… všechny mohly být vaše za více než půl miliardy korun

Foto: pixabay

Pokud jste nedávnou dražbu slavných tenisek v Londýně zameškali jen proto, že jste nevyhráli v Eurojackpotu, nezoufejte. Ona výhra v loterii je na podobné nákupy opravdu potřeba. Dražba tenisek zesnulého módního návrháře Virgila Abloha vynesla rekordní částku, a to v přepočtu přes půl miliardy korun.

200 párů bot, které je škoda sešlapat

Výherní výsledky Eurojackpotu vám mimo jiné mohou koupit i 200 párů velmi speciálních bot. Nedávno se takové dražily v aukční síní Sotheby´s v Londýně. Jednalo se o tenisky slavného návrháře Virgila Abloha, který po boji s rakovinou v listopadu minulého roku zemřel v pouhých 41 letech. Abloh se narodil v USA a byl vyhlášený svým citem pro módu. Kombinoval tenisky a maskáče s luxusními saky a doplňky. Nejvíce zájemců o tyto tenisky pocházelo z Asie. Dobrou zprávou je, že pokud byste na tento nákup nechtěli dát většinu z výhry v Eurojackpotu, mohli jste si koupit pouze jeden pár slavných bot. Nejdražší pár bot z této sbírky se prodal za zhruba 7,5 milionu korun. Je však očividné, že zrovna tyto boty nosit nejspíš nebudete. Časem totiž může jejich cena ještě stoupnout a vy na nich můžete vydělat.

Nikdo z pořadatelů tak velkou sumu za boty nečekal

Pořadatelé aukce věděli, že bude o boty velký zájem, přesto je konečná vytěžená suma ve výši přes půl miliardy korun překvapila. Výtěžek z aukce poputuje do stipendijního fondu Virgila Abloha, který podporuje vzdělávání nadějných studentů černošského, afrického nebo afroamerického původu. Sám módní návrhář Abloh, než zemřel, se na přípravě této aukce podílel. Ti, co si boty koupili, si je domů odnesli ve velmi luxusním pouzdře Louis Vuitton z taurilonové kůže. A jaké další aukce se zúčastníte vy, když výhra v Eurojackpotu konečně přistane na vašem účtu?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru