«

»

V Mexiku se do loterie zařazuje i majetek zabavený kriminálníkům

Foto: pixabay

Zatímco Sportka čas od času oživí hru prémií, Mexiko se rozhodlo do slosování národní loterie zařadit i domy, které policie zabavila známým kriminálníkům. Už za lístek do loterie v hodnotě 250 pesos si může Mexičan přijít na vilu po proslulém narkobaronovi Guzmánovi, kterému se přezdívá El Chapo, tedy „Prcek”. Otázkou zůstává, zda by někdo chtěl bydlet na místě, kde ještě před nějakou dobou kulky létaly vzduchem. O tyto zajímavé ceny mohli Mexičané hrát 15. září 2021 v jejich národní loterii.

Výhra v loterii může být i nebezpečná

Mezi ceny tradiční mexické loterie letos (pro slosování 15. září) mexická vláda zařadila i dvě zabavené rezidence po narkobaronech. V rámci loterie do oběhu pustila asi 2 miliony hracích tiketů, každý v ceně 250 pesos (to je cca 250 Kč). Za tuto cenu mohli Mexičané vyhrát různé ceny, třeba prestižní lóži na Aztéckém stadionu v hlavním městě Mexika. Ve hře však byly i rezidence narkobaronů. Například vila Guzmána, který si dnes v USA odpykává svůj trest. Vila není nijak honosná, dokonce potřebovala nějaké úpravy. Ohodnocena byla na nějakých 200 tisíc dolarů. Tuto sumu vám mohou zajistit například výherní výsledky Sportky.

Vědět byste však měli, že spolu s vilou kupujete i kriminální minulost.  Ještě nedávno v této vile byla díra, pod kterou vedl podzemní tunel. Tímto tunelem v roce 2014 Guzmán uprchl před policejní razií, čímž sebe i vilu ve státě Sinaloa Culiacán proslavil. Otázkou zůstává, zda byste utratili málo pravděpodobnou výhru ve Sportce za tak nebezpečné místo? Přece jenom Prcek stále žije…

O poznání honosnější výhrou je vila mrtvého narkobarona Amada Carrilla

Za 250 pesos mohl mexický sázkař vyhrát o poznání honosnější a pravděpodobně i bezpečnější vilu v hlavním městě Mexika. Její původní majitel a kriminálník Amado Carrillo je už po smrti. Styl se mu však musí uznat. Jeho vila má hodnotu až několika milionů dolarů, nechybí jí bazén ani sauna.

Mexický prezident López Obrador věří, že v loterii rozdaný zabavený majetek je skvělý způsob, jak přispět k rozvoji země a k blahobytu lidí. Výtěžek z loterie půjde do vzdělání a do zdravotnictví.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru