«

»

V Německu se hledá milionový fotograf!

Foto: pixabay

Když výhra v Eurojackpotu ne a ne přijít, ještě máte šanci si na živobytí vydělat tím, v čem jste dobří. Tak například německé ministerstvo hospodářství shání pro svého ministra Roberta Habecka profesionálního fotografa. Tomu nabízí smlouvu až na čtyři roky a celkovou výši odměn v přepočtu až 8,5 milionu korun. Není to nějak moc? Německé ministerstvo prý nemá ten pocit.

Stačí zastihnout ministra hospodářství v lichotivých pózách a miliony jsou vaše

Pokud vám jde focení lépe než snaha o výherní výsledky Eurojackpotu, tak určitě neváhejte přihlásit se na pozici vrchního fotografa německého ministra hospodářství. Slibují totiž tučné odměny. Požadován je fotografický um a nejspíš budete muset ministra hospodářství Roberta Habecka při jeho služebních cestách zachytit v tom nejlepším světle. To ale bude za 8,5 milionu korun hračka, no ne? A ještě k tomu se podíváte po světě! Nicméně to, co vy můžete vnímat jako práci snů, je pro německé daňové poplatníky pořádnou fackou do obličeje. Není finanční odměna 350 tisíc eur za čtyři roky práce fotografa trochu hodně? Nejspíš ano, a to ještě není ani konečná částka, protože je k ní potřeba připočítat daň. Ministerstvo hospodářství však jakékoliv nařčení odmítá a poukazuje na své kolegy na ministerstvu financí, kde mají na podobnou pozici a dobu vyhrazenou podobnou částku.

Jaká bude pracovní náplň milionového fotografa?

Když ne výhra v Eurojackpotu, tak alespoň skvělá práce. Kdyby se vám práce fotografa přece jen zamlouvala, můžete si být jistí, že se příliš nenadřete. Vaší jedinou pracovní náplní by bylo následovat ministra hospodářství na jeho služebních cestách a akcích, tam ho fotit a jeho slušivé snímky pak poskytovat úřadu pro informování veřejnosti. Zkrátka skvělý job za peníze, které možná ani v Eurojackpotu kvůli velké smůle nevyhrajete.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru