«

»

V New Yorku padla druhá nejvyšší loterijní výhra

Foto: powerball.com

Z více jak 6 miliard Kč padlo přes polovinu na daně

Šestapadesátiletý David Johnson z New Yorku vyhrál na konci prosince loňského roku jackpot Powerballu v hodnotě 298,3 milionů dolarů (v přepočtu více než 6,7 miliardy korun). Tato částka se umístila na druhém místě žebříčku nejvyšších výher v loterii v New Yorku.

Dva dny po Vánocích probíhalo další losování loterie Powerball a byla vylosována tato čísla – 5, 25, 38, 52, 67 a Powerball číslo 24. Pan Johnson správně uhodl každé z nich.

Výherce se rozhodl pro jednorázové vyplacení částky. Po všech srážkách mu tedy na účtu přibylo zhruba 114 milionů dolarů (v přepočtu cca 2,5 miliardy korun). Johnson také prozradil, že si svou výhru neuvědomoval, dokud mu ji nepotvrdil jeho spolupracovník. Poté si došel tiket zkontrolovat do obchodu, kde jej zakoupil. Pracovník obchodu tedy tiket zkontroloval pomocí terminálu a i on vzápětí potvrdil, že je muž skutečně vítězem.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru