«

»

V pátek třináctého padl v americké loterii Mega Millions jackpot 1,35 miliardy dolarů (v přepočtu téměř 30 miliard korun)

Foto: Mega Millions

Pátek třináctého žádné větší tuzemské výhry nepřinesl… ale v Americe, tam se zadařilo. V pátek 13. ledna čísla 30, 43, 45, 46, 61 a zlaté mega ball číslo 14 vynesla zatím neznámému výherci pohádkovou výhru 1,35 miliardy dolarů (tedy necelých 30 miliard korun). Tak velkou sumu u nás nevymačkáte ani v Eurojackpotu.

Jackpot padl ve státě Maine

Pro jednoho hráče americké loterie Mega Millions se pátek třináctého zapíše jako ten nejšťastnější den pod sluncem. V loterii, kde se už nějaký týden kumuloval obří jackpot, mu totiž čísla 30, 43, 45, 46, 61 a mega ball číslo 14 vynesla výhru v přepočtu téměř 30 miliard korun. Určitě jste se v tento den také pokusili o Eurojackpot výherní výsledky, nebo ne? Na výherce je ještě brzo, už se ale ví, že se výherní tiket prodal ve státě Maine na benzínce Hometown Gas & Grill v Libanonu, kterou shodou okolností vlastní celoživotní hráč této loterie. Jak sám majitel benzínky řekl, je poctěn, že výherní tiket byl prodán právě u něj. Zároveň také očekává, že mu na účet přijde výplata od loterijní společnosti za to, že právě u něj byl prodán výherní tiket. Co s penězi udělá, ale zatím neví.

Jedná se o čtvrtou nejvyšší výhru v Americe

Tato výhra v loterii je čtvrtou nejvyšší výhrou v americké loterijní historii. Mega Millions se hraje ve 45 amerických státech a také ve Washingtonu, DC a na Amerických Panenských ostrovech. Výherci těchto jackpotů mají obvykle na výběr, zda-li upřednostní splátkový kalendář, nebo jednorázovou výplatu. V případě splátkového kalendáře bude výherce brát  roční výplatu po dobu 29 let. Pokud se ale rozhodne výhru vybrat jednorázově, což je také nejčastější verze, výherci na účtu po odečtení všech poplatků zbude v případě této výhry asi 724,6 milionu dolarů (tedy v přepočtu přes 16 miliard). A to je pořád více, než vám může dát Eurojackpot.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru