«

»

V Texasu se vydražil oblek Batmana z roku 1997 za 1,38 milionu korun

Foto: pexels

Pokud jste fanoušky Batmana či jiných komiksových hrdinů, nejspíš si po výhře ve Šťastných 10 uděláte radost přihazováním na aukci, kde se tyto věci draží. Celkem nedávno se v texaském aukčním domě Heritage Auctions vydražil oblek Batmana z dílu Batman a Robin z roku 1997. Zájemce nakonec stál v přepočtu 1,38 milionu korun. A to byl prý film naprostým propadákem.

Ne vždy všechno vyjde

O tom, že ne vždy vše vyjde, ví hráči Šťastných 10 své. Uvědomují si to i režiséři a filmaři snímků, které přes všechno úsilí nakonec nedopadly dobře. Jedním takovým byl i snímek Batman a Robin z roku 1997. Tento snímek navazoval na díl Batman navždy. Oba tyto filmy režíroval Joel Schumacker, jenže právě díl z roku 1997 byl naprostý propadák, který nevydělal ani sám na sebe. Snímek v kinech celosvětově utržil jen 107 milionů dolarů, přitom jeho natočení stálo přes 125 milionů dolarů. Diváci tento díl hodnotili bez slitování. Režisérovi vyčítali slabé herecké výkony, hloupý příběh a přílišnou dětinskost. V neposlední řadě si utahovali také z příliš vyčnívajících bradavek na kostýmu Batmana, který v díle Batman a Robin oblékl George Clooney. Holt výherní výsledky Šťastných 10 také nejsou vždy výherní.

Podobný propadák aktuálně zažívá i snímek Batgirl. Filmové studio Warner Bros ho kvůli jeho tragickému zpracování pro jistotu nepustí ani do kin, aby uchránilo pověst značky. Podobně jako snímek Batman a Robin z roku 1997, má i aktuální snímek Batgirl velmi špatné hodnocení. A to stál přes 100 milionů dolarů.

Špatná pověst filmu možná zvýšila cenu kostýmu

Jenže fakt, že samotný film je špatný, ještě neznamená, že o kostýmy z něj nebude zájem. Potvrdit to mohou pořadatelé nedávné aukce, kteří kostým Batmana s vyčnívajícími bradavkami prodali za v přepočtu 1,38 milionu korun. A co vy? Dali byste po výhře ve Šťastných 10 tolik peněz za kostým komiksového hrdiny?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru