«

»

V Thajsku o číslech do loterie rozhodují duchové!

Foto: pexels

I v Thajsku žije hazard. Zajímavé je, že zatímco Češi vybírají čísla do Sportky pomocí náhodného tipu nebo sázejí na šťastné datum, v Thajsku si sázkaři pro tip na číslo chodí k duchům. Na duchy Thajci věří více než obyvatelé ostatních zemí. V Thajsku je zvykem pro duchy zřizovat malé domečky a neustále jim podstrojovat. Thajci věří, že duchové (duše zemřelých příbuzných a známých) na světě zůstávají, aby živým lidem pomáhali, a není zapotřebí se jich obávat. Zároveň však dodávají, že není radno na ducha zapomenout, neboť právě to ho dokáže nakrknout ze všeho nejvíc. Thajci duchům přisuzují takovou důležitost, že je zapojují i do číselných loterií.

Už vás napadlo, že výherní výsledky Sportky vám mohou zprostředkovat nadpozemské síly?

Kromě podstrojování duchům Thajci hrají i číselné loterie a náměty na čísla do nich hledají zase u duchů. Co se nám může zdát morbidní, je v Thajsku úplně běžné. Thajci totiž věří, že největší sílu mají ti duchové, kteří prožili velkou bolest a tragédii. Takoví duchové se vyskytují v místech dopravních nehod a živelných katastrof. A právě tady tito sázkaři hledají inspiraci. Vracejí se na tato místa a v jejich okolí hledají čísla, která by jim mohla vynést výherní výsledky. Indicie spatřují i v novinách, kde se o takové tragédii píše. Zajímají se o to, kolik lidí při katastrofě zemřelo nebo kolik metrů měla silnice, na níž se dopravní nehoda stala. Každé číslo, které v souvislosti s tou či onou událostí uvidí, berou jako tip duchů na vítězné výsledky slosování.

Nárokuje si duch podíl z výhry?

Tak nás napadá, jestlipak si onen duch pak i nárokuje podíl z případné výhry? Vzhledem k jeho důležitému postavení v Thajsku je to nejspíš jasná věc. Co se tohoto týče, má český sázející značnou výhodu. Ten, ať hraje Sportku nebo Eurojackpot, se s žádným duchem o výhru dělit nemusí… ještě to tak! Jako by nebylo dost těch, s kterými se rozdělit naopak musí. Když nepočítáme případného dalšího výherce na stupínku výherního pořadí, je tady ještě manžel/manželka dotyčné/ho. A při výhrách nad jeden milion korun se o část výhry (15 %) přihlásí také stát.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru